Gigabyte GV-R587UD-1GD

Gigabyte GV-R587UD-1GD to wyprodukowany przez Gigabytea Radeon HD5870 – czyli według wielu użytkowników, najlepsza jednoukładowa karta graficzna na rynku. Testowany Radeon charakteryzuje się bardzo solidnym wykonaniem i sprawnym układem chłodzenia.

Przy produkcji Gigabytea GV-R587UD-1GD użyto wyłącznie wysokiej jakości komponentów. Gigabyte nazywa ten standard UltraDurable – użyte komponenty mają zapewnić długą i bezawaryjną pracę, nawet w podwyższonej temperaturze. O to by ta temperatura nie była jednak zbyt wysoka dba system chłodzenia karty. Miedziany rdzeń odbiera ciepło z układu graficznego i poprzez cztery rurki cieplne dostarcza je do dużego aluminiowego radiatora. Umieszczone na nim dwa wentylatory o dużej średnicy sprawnie rozpraszają ciepło a przy tym nie pracują głośno, nawet pod obciążeniem. System chłodzenia blokuje gniazdo obok PCI-Express x16 co jest standardem w tej klasie kart.

Na śledziu karty umieszczono komplet wyjść: dwa DVI, HDMI i Display Port. W pudełku znajdziemy przejściówkę – DVI-DSub. Dodatkowe zasilanie dostarczane jest do karty poprzez dwa gniazda 6-pin.

Zastosowany na karcie układ graficzny ATI Cypress to potężna procesor z 32 potokami renderingu i 1600 zunifikowanymi jednostkami przetwarzania . Częstotliwość pracy układu wynosi 850 MHz. Kartę zaopatrzono w 1024 MB pamięć GDDR5 o częstotliwości pracy 4800 MHz i szerokości szyny danych 256 bitów.

Wydajność karty jest doskonała – grać można we wszystko, z nielicznymi wyjątkami tylko w których nie będzie można użyć najwyższych rozdzielczości. Karta działa rewelacyjnie zarówno ze starszymi aplikacjami DirectX10 jak i najnowszymi DirectX11. Przy tej wydajności pobór mocy zestawu pod obciążeniem dochodzący do 261 W jest dość rozsądny . W spoczynku zestaw z kartą pobierał zaledwie 83 W.

Gigabyte GV-R587UD-1GD to karta bardzo wydajna, podobnie jak każdy Radeon HD 5870. Jej zalety to solidne wykonanie i udany system chłodzenia. Cena 1470 zł to około 70 zł więcej od najtańszego HD 5870 na rynku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: