Gigabyte M6980

Prosta ale funkcjonala mysz dla graczy, którzy szukają konstrukcji o dobrym współczynniku możliwości do ceny. Gigabyte M6980 wykorzystuje laserowy czujnik o maksymalnej rozdzielczości 2000 cpi, z komputerem komunikuje się poprzez interfejs USB z częstotliwością do 1000 Hz. Dzięki dołączanemu oprogramowaniu GHOS, możemy dowolnie konfigurować pracę klawiszy jak i ustawienia trzech profili

Budowa

Mysz wyposażona jest w siedem przycisków z czego dwa służą do zmiany rozdzielczości pracy sensora i przełączania się pomiędzy trzema profilami, które definiować możemy za pomocą dołączanego oprogramowania GHOST. Dwa przyciski obsługujemy kciukiem. Jakość wykonania Gigabyte M6980 nie jest najlepsza, mysz trzeszczy, bok obudowy przy mocniejszym dociśnięciu się lekko przesuwa. Użyte materiały również nie nalezą do najlepszych ale to wada większości tanich myszy. Nie mamy za to żadnych zastrzeżeń do kształtu obudowy myszy, która wygodnie leży w dłoni - jest specjalnie wyprofilowana dla osób praworęcznych.

Gigabyte M6980

Gigabyte M6980 wyposażona jest w siedem przycisków z czego dwa służą do zmiany rozdzielczości pracy sensora i przełączania się pomiędzy trzema profilami.

Możliwości

Dołączone do Gigabyte M6980 oprogramowanie GHOST umożliwia na szerokie dostosowanie pracy myszy do naszych potrzeb. Regulować możemy zarówno rozdzielczość z jaką pracujemy w zakresie od 100 - 2000 cpi (niezależnie od osi), częstotliwość komunikacji myszy z komputerem (125 - 1000 Hz). Możemy też programować przyciski a nawet tworzyć makra. Cechą charakterystyczną tego oprogramowania jest wybór opcji poprzez przeciąganie ikonek. Polega to na tym że jak chcemy przypisać jakąś funkcję do określonego przycisku, to znajdujemy ikonkę reprezentującą tą funkcję i przeciągamy ją na ikonkę określonego przycisku. Podobnie jest z makrami, które najpierw definiujemy a potem za pomocą przeciągania przypisujemy do określonych klawiszy. Oprogramowanie pozwala na definiowanie trzech oddzielnych profili ustawień klawiszy.

Gigabyte M6980

Gigabyte M6980 - programowanie przycisków

Gigabyte M6980

Gigabyte M6980 - makra

Wydajność

Gigabyte M6980 wyposażona jest w laserowy czujnik o maksymalnej rozdzielczości 2000 cpi. Do monitorów o przekątnej do 23-24 cali taka rozdzielczość jest wystarczająca. Mysz nie ma żadnych problemów z praca na różnych powierzchniach o ile nie są one przezroczyste. Odpowiednio skonfigurowana potrafi precyzyjne pracować jednak gubi się przy szybszych ruchach. Efekt akceleracji wstecznej jest widoczny nawet przy rysowaniu okręgów, czyli przy niezbyt szybkich ruchach.

Gigabyte M6980

Gigabyte M6980 - Rozdzielczość i częstotliwość komunikowania z komputerem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: