Gigabyte M8000Xtreme

Rozsądna cena i duże możliwości sprawiają że mysz Gigabyte M8000Xtreme jest dobrym wyborem dla wszystkich graczy z mniej zasobnym portfelem. Mysz wyposażona jest w laserowy czujnik o maksymalnej rozdzielczości 6000 cpi, możliwość zmiany rozdzielczości w locie, możemy też regulować jej ciężar. Z komputerem komunikuje się za pomocą interfejsu USB.

Budowa

Mysz jest dosyć długa i wyprofilowana dla osób praworęcznych. Wyposażona jest w osiem przycisków, z których dwa obsługujemy kciukiem. Dwa przyciski umieszczone przed rolką służą do zmiany rozdzielczości pracy wbudowanego sensora. Przycisk umieszczony z prawego boku myszy służy do przełączania się pomiędzy profilami ustawień, które konfigurujemy za pomocą dołączanego oprogramowania. Zmiana profilu Boki myszy i przyciski pokryte są materiałem antypoślizgowym. Rolka pracuje z wyraźnym skokiem, może też pracować na boki. Gigabyte M8000Xtreme waży 108 g, dzięki dołączanym ciężarkom możemy zwiększyć jej wagę o kolejne 38 g (3 ciężarki o wadze 6g i jeden większy o wadze 20 g). Ciężarki montujemy w specjalnej komorze umieszczonej na spodzie obudowy.

Gigabyte M8000Xtreme
Gigabyte M8000Xtreme

Gigabyte M8000Xtreme wyposażona jest w osiem przycisków, z których dwa obsługujemy kciukiem.

Możliwości

Dołączane do myszy oprogramowanie pozwala na zmianę regulację rozdzielczości pięciu trybów w zakresie od 90 - 6000 cpi. Możemy też przypisać funkcje do pięciu przycisków a nawet tworzyć makra, niestety nadmiar ozdobników graficznych powoduje że użytkownik może się zgubić wybierając bardziej zaawansowane opcje. Cecha charakterystyczną tego oprogramowania jest wybór opcji poprzez przeciąganie ikonek. Polega to na tym że jak chcemy przypisać jakąś funkcję do określonego przycisku, to znajdujemy ikonkę reprezentującą tą funkcję i przeciągamy ją na ikonkę określonego przycisku. Podobnie jest z makrami, które najpierw definiujemy a potem za pomocą przeciągania przypisujemy do określonych klawiszy. Domyślnie program wykorzystuje Adobe Plash Player, który trzeba zainstalować.

Gigabyte M8000Xtreme

Gigabyte M8000Xtreme - konfigurowanie klawiszy

Gigabyte M8000Xtreme

Gigabyte M8000Xtreme - regulacja czułości pracy rolki

Gigabyte M8000Xtreme

Cechą charakterystyczną tego oprogramowania jest wybór opcji poprzez przeciąganie ikonek.

Wydajność

Mysz wykorzystuje laserowy czujnik o maksymalnej rozdzielczości 6000 cpi, który z sprawdzi się z największymi monitorami. Możliwość dostosowania ciężaru myszy, gumowe wykończenia, ergonomiczny profil i duże ślizgacze, to zalety, które z pewnością docenią wszyscy użytkownicy Gigabyte M8000Xtreme. Mysz jest precyzyjna a przy tym szybka(komunikuje się z komputerem z częstotliwością do 1000 Hz). Pracuje na różnych powierzchniach o ile nie będą one przezroczyste bo wówczas się gubi. Dobrze rozwiązano system sygnalizacji wybranego profilu (zmiana koloru podświetlenia napisu "GHOST" umieszczonego na środku obudowy myszy) oraz wybranej rozdzielczości (cztery diody) .

Efekt akceleracji wstecznej występuje tylko przy gwałtownych ruchach i nie jest on aż tak duży aby miało to jakiekolwiek znaczenie dla przeciętnego gracza.

Gigabyte M8000Xtreme

Gigabyte M8000Xtreme - regulacja czułości pracy myszy


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: