Gigabyte M85M-US2H

Płytę zbudowano z użyciem jednoukładowego chipsetu NVIDIA GeForce 8200. W pełni wspiera on standard AM2+ w tym oczywiście także łącze HT 3.0. Płyta jest też zgodna PCI-Express 2.0. Co oczywiste wspierana jest także cała technologia NVIDIA Hybrid SLI, pozwalająca na taką współpracę zintegrowanego układu graficznego z karta graficzną w złączy PCI-Express x16 by w przypadku najmocniejszych kart oszczędzać energię zaś w najsłabszych podnosić wydajność.

Płytę zbudowano z użyciem jednoukładowego chipsetu NVIDIA GeForce 8200. W pełni wspiera on standard AM2+ w tym oczywiście także łącze HT 3.0. Płyta jest też zgodna PCI-Express 2.0. Co oczywiste wspierana jest także cała technologia NVIDIA Hybrid SLI, pozwalająca na taką współpracę zintegrowanego układu graficznego z karta graficzną w złączy PCI-Express x16 by w przypadku najmocniejszych kart oszczędzać energię zaś w najsłabszych podnosić wydajność. Karta graficzna także musi być zgodna z tą technologią, nie wystarczy na niej jedynie chipset NVIDII.

Ograniczeniem dla części użytkowników mogą być tylko dwa gniazda pamięci, ale wystarczy kupić dwa moduły 2 GB by przestało to przeszkadzać. Na płycie umieszczono jedno złącze PCI-Express x1, jedno PCI-Express x16 i dwa PCI. Podłączyć można aż sześć napędów SATA i dwa ATA. Płytę wyposażono w funkcje oszczędzania energii a także podnoszący bezpieczeństwo podwójny BIOS.

Na tylnym panelu umieszczono gniazdo PS2 (mysz/klawiatura), cztery gniazda USB, trzy mini-jack, złącze LPT, elektryczne SPDIF i RJ-45. Ponadto znajdziemy tutaj gniazda D-Sub, DVI i HDMI. Ponadto z płyty da się podpiąć sześć dodatkowych USB oraz jedno RS232.

Rozłożenie elementów płyty jest poprawne choć szeroka karta graficzna sprawi kłopoty z gniazdami SATA. Sekcja zasilania procesora poradziła sobie z wymagającym Phenomem X4 9850, zaś aluminiowy radiator odprowadzający ciepło z chipsetu, mimo że nagrzewał się bardzo mocno, nie powodował problemów ze stabilnością systemu.

Testy płyta przeszła dobrze, wydajność była na niezłym poziomie, stabilność bardzo dobra. Zintegrowany układ graficzny także nieźle się sprawdza i pozwala na granie nawet w nieco nowsze tytuły. Co ciekawe w testach dobrze wypadł także układ dźwiękowy. Płyta Gigabyte M85M-US2H bardzo sprawnie przeszła nasze testy. Oczywiście, nie jest to podstawa do overclockingu procesora, ale w pełni wspiera wszystkie układy AMD i oferuje dobrą wydajność poszczególnych komponentów.