Gmail

Gmail to potężne i łatwe w użyciu narzędzie, co czyni go idealnym wyborem dla większości użytkowników. Nie bez znaczenia pozostaje integracja z Androidem.

  • Cena: darmowy
  • Bardzo wszechstronne rozwiązanie oferujące wiele dodatkowych funkcji
  • Regularne aktualizacje i zmiany wprowadzające nowe rozwiązanie
  • Umożliwia użytkownikom odesłanie wysłanych już wiadomości
Gmail

Źródło: techadvisor

Gmail to jedna z najlepszych darmowych usług poczty elektronicznej. Charakteryzuje się przejrzystym i intuicyjnym interfejsem, który jest stale udoskonalany. Cała usługa prężnie się rozwija co chwilę oferując swoim użytkownikom nowe funkcje takie, jak wyciszenie wybranego wątku czy przypominanie o odpowiedzeniu na daną wiadomość.

Google oferuje w usłudze Gmail bardzo dobre automatyczne filtrowanie wiadomości, które rzadko kiedy się myli. Praktycznie niemożliwe jest, aby ważna dla Ciebie wiadomość trafiła do Spamu. Dodatkowo oddzielono wszelkie wiadomości z mediów społecznościowych oraz oferty. Filtry pomagają zapanować nad bałaganem w poczcie elektronicznej a ich obecność jest nieoceniona. Niektórym użytkownikom może nie spodobać się brak folderów, ale posiadają oni do dyspozycji etykiety, za pomocą których mogą w prosty sposób filtrować wszystkie wiadomości za pomocą przypięcia wybranej etykiety, która pozwoli na oddzielenie wiadomości związanych z pracą od tych, które są prywatne.

Kolejnymi ciekawymi dodatkami są między innymi szybkie linki do śledzenia dostaw, które pokazują się nieopodal tytułu wiadomości.

Przesiadka na konto email w usłudze Gmail jest stosunkowo bezbolesne, wszystko za sprawą narzędzi do importowania wiadomości oraz kontaktów. Gmail zintegrowany jest także z dyskiem sieciowym Google Drive, w którym otrzymujesz 15 GB bezpłatnej przestrzeni. Limit załączników ustalono na 25 MB. Większe pliki możesz udostępniać za pomocą automatycznego łącza do Google Drive, które jest przypisane do Twojego adresu E-mail.