GoBoard e-Scooter Pro

W skrócie:

Hulajnoga elektryczna z oferty GoBoad to typowa konstrukcja do zabawy i rekreacji.

Zalety:

  • Niewielka masa

Wady:

  • Pojemność akumulatora
  • Mały prześwit
  • Zasięg

Hulajnoga elektryczna z oferty GoBoad to typowa konstrukcja do zabawy i rekreacji.

Wyróżnia ją stosunkowo mały akumulator o pojemności 4 Ah. Przekłada się to na najmniejszy w zestawieniu zasięg wynoszący zaledwie 5 km. Niedobory mocy widać również w przypadku prędkości maksymalnej – zaledwie 17,4 km/h. Niestety, podczas jazdy poza asfaltem okazuje się ona niezwykle trudna do osiągnięcia, a średnia prędkość przejazdu to około 13 km/h. Atutem niewielkiego akumulatora jest krótki czas ładowania, który nie przekracza 2 godzin.

Jednoślad okazuje się bardzo dobrym kompanem dla najmłodszych użytkowników. Stosunkowo mała prędkość maksymalna w przypadku najmłodszych nie jest znaczącą wadą. Niewielki akumulator zapewnia natomiast niską masę całości, nieprzekraczającą 7,5 kg.

Zastosowane koła, podobnie jak w Skymasterze, mają rozmiar 5 cali. Ponadto zostały wyposażone w całkowicie płaskie opony. Jednocześnie są one dość szerokie, czym zapewniają należytą przyczepność i stabilność, a także sensowne odprowadzanie wody. Pomimo braku przedniego błotnika koła nie mają tendencji do rozpryskiwania wody. Obudowa hulajnogi jest zgodna z normą IP54, więc jazda po mokrym podłożu nie sprawia problemów.

Najniższy prześwit w całym teście sprawia, że pokonywanie nawet niewielkich krawężników bywa dość ryzykowne. Zastosowany wyświetlacz jest niemal identyczny jak w urządzeniach Archos Citee i Skymaster Hoola Monster. Ponownie do dyspozycji użytkownika oddano informacje o prędkości, zasięgu i stanie naładowania akumulatora, tyle że tu są one bardziej precyzyjne. Ekran GoBoarda odróżnia też wyższy kontrast ekranu oraz możliwość zdefiniowania jednego z pięciu, a nie trzech biegów.

Opcja precyzyjnego określenia prędkości to kolejny ukłon w stronę dzieci i ich rodziców. Hulajnoga otrzymała hamulec elektroniczny o niskiej skuteczności oraz opcję hamowania tylnym błotnikiem. Zainstalowana lampa przednia jest identyczna jak w Hoola Monsterze i należycie radzi sobie z rozpraszaniem ciemności.

Pomimo niskiej masy konstrukcja wyróżnia się bardzo dużą ilością miejsca na stopy oraz maksymalnym obciążeniem sięgającym aż 120 kg. Hulajnoga została objęta dwuletnią gwarancją producenta.