GoClever Navigator 3535

Zalety:

  • Dobra jakość wykonania
  • Szybko odnajduje sygnał GPS
  • Dobrze utrzymuje sygnał GPS podczas jazdy
  • Bardzo niska cena

Wady:

  • Mała przekątna ekranu
  • Uchwyt trudny w instalacji

Rozpieszczani przez producentów klienci szybko przyzwyczajają się do rozwiązań podnoszących komfort korzystania z urządzeń. Obecnie gdy nowym standardem staje się w GPS ekran 5-calowy, popularne kiedyś urządzenia z ekranem 3,5 cala mogą być trudne do zaakceptowania. GoClever 3535 jest takim właśnie niewielkim GPS-em.

Rozpieszczani przez producentów klienci szybko przyzwyczajają się do rozwiązań podnoszących komfort korzystania z urządzeń. Obecnie gdy nowym standardem staje się w GPS ekran 5-calowy, popularne kiedyś urządzenia z ekranem 3,5 cala mogą być trudne do zaakceptowania. GoClever 3535 jest takim właśnie niewielkim GPS-em. Od razu można napisać – ekran 3,5 cala rzeczywiście zmniejsza przyjemność korzystania z zestawu nawigacji. Wyświetlane obrazy są maleńkie, czytelność niezbyt dobra, zaś wygoda wprowadzania danych przeciętna.

Niska rozdzielczość (320 x 200 punktów) w tym przypadku nie przeszkadza. Dość wysoka jasność, kontrast czy nawet ostrość nie na wiele się zdają. Po prostu dziś 3,5 cala to za mało. Mimo tego GoClever 3535 wcale nie jest złą nawigacją. Szybko odnajduje i dobrze utrzymuje sygnał GPS. Zastosowana mapa GoClever Map via GPS 3.0 posiada łatwy w obsłudze interfejs. Trasy wybierane są poprawnie, a mapa zawiera plany wszystkich dróg i miejscowości. Numery domów dostępne są tylko w dużych miastach, dane prezentowane czytelnie (pomijając przekątną ekranu).

Wadą urządzenia jest uchwyt do jego montażu na szybie. Trzyma wprawdzie pewnie, ale montaż jest skomplikowany, długość niewielka, podobnie jak zakres regulacji. Sam GPS został wykonany starannie, a obudowa i ekran są odporne na uszkodzenia. Z prawej strony umieszczono regulację głośności, gniazdo słuchawkowe, USB i gniazdo odbiornika TMC. Z lewej gniazdo kart SD i suwak wyłączający urządzenie urządzenie.

Oprócz podstawowych funkcji GoClever 3535 pozwala także na odtwarzanie muzyki, filmów i przeglądanie zdjęć. Te dwie ostatnie funkcje wydają się być zbędne – na 3,5 calowym ekranie i tak widać niewiele.

GoClever 3535 nie prezentuje się imponująco. Jego niewielki ekranik sprawia, że komfort korzystania z tego urządzenia jest ograniczony. Co gorsza mały akumulator zapewnia krótki czas pracy na baterii, więc używanie go nawet jako urządzenia przenośnego jest dyskusyjne. Same niewielkie rozmiary to także żadna zaleta – konkurencyjny NavRoad NR460 przy o wiele większym ekranie jest co najmniej równie poręczny. Zaletą urządzenia jest za to jego cena - z mapą Polski model ten kosztuje 319 zł. To zdecydowania najtańszy z testowanych przez nas GPS-ów.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier