GoClever Navigator 4390T Trafic

Czasem udaje się znaleźć dobre i jednocześnie tanie zestawy nawigacji satelitarnej. GoClever Navigator 4390T Trafic należy właśnie do tego niezwykle rzadkiego rodzaju.

Za niecałe sześćset złotych GoClever oferuje nawigację w pełni użyteczną, a nawet wyróżniającą się kilkoma cechami. GoClever 4390T wyposażony jest w ekran o przekątnej 4,3 cala. Nie sposób narzekać na jakość obrazu – kolory, ostrość i kontrast są dobre. Podczas używania w bardzo niekorzystnych warunkach, mocne światło zewnętrzne może utrudniać widoczność, ale nigdy nie uniemożliwiało korzystania z urządzenia. Ekran jest ponadto czuły i precyzyjny – posługiwanie się klawiaturą ekranową, nawet bez rysika jest łatwe.

Opisywane urządzenie to nie tylko GPS – może także odtwarzać filmy, muzykę, pozwala na przeglądanie zdjęć. Znajdziemy także kalkulator. GPS pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows CE, a co ważne pracuje płynnie i nie wiesza się.

Nawigację wykonano estetycznie. Gumowana obudowa odporna jest na uszkodzenia. Dostarczony w komplecie uchwyt do montażu na szybie samochodowej trzyma bardzo pewnie i nie wpada w drżenie. Niestety jego instalacja jest dość trudna. Oprócz tego otrzymujemy ładowarkę samochodową i kabel USB.

Czas potrzeby na uruchomienie systemu to 9 sekund. Po nim możemy wybrać dostęp do funkcji nawigacji lub pozostałych. Zdumiewa użycie map aż 42 krajów Europy w tym i Polski (pokrycie 99%). Zastosowana mapa GoClever Map via GPS 3.0 posiada łatwy w obsłudze interfejs. Trasy dobiera bardzo poprawnie, zawiera plany wszystkich dróg i miejscowości. Numery domów dostępne są tylko w dużych miastach. W tak tanim urządzeniu wręcz zdumiewa obecność odbiornika TMC. Konkurencja oferuje go często w nawigacjach dwukrotnie droższych.

GoClever bardzo szybko odnajduje sygnał GPS, a podczas jazdy znakomicie go utrzymuje. Gubienie sygnału zdarza się tylko z bardzo niekorzystnych warunkach. GoClever Navigator 4390T Traffic to znakomity GPS za bardzo niską cenę. Jest dobrze wykonany, zaopatrzony w niezłe mapy, bardzo dobrze radzi sobie z odnalezieniem i utrzymaniem sygnału GPS. Trudno znaleźć dla niego godnego rywala w segmencie produktów tanich, a swoimi właściwościami przewyższa wiele znacznie droższych urządzeń.