GoPro Fusion

GoPro Fusion to unikatowy produkt na rynku – połączenie kamery sportowej i urządzenia do rejestrowania obrazu w 360 stopniach. Sferyczne konstrukcja jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy dotychczas musieli korzystać z kilku kamerek umieszczonym na okrągłym statywie.

GoPro Fusion rejestruje obraz w rozdzielczości 5,2K z prędkością 30 kl./s lub 3K z prędkością 60 kl./s. Jego sercem jest matryca 18 MP ze stabilizatorem obrazu. Urządzenie może być obsługiwane głosowo, umożliwiając sterowanie bez użycia rąk. Specjalny tryb nagrywania pozwala zapisywać obraz tak aby materiał wydawał się rejestrowany w trzecio osobowej perspektywie. Obudowa GoPro Fusion jest wodoodporna do 5 m pod powierzchnią wody bez konieczności stosowania dodatkowego etui.

Wraz z kamerą producent dostarcza oprogramowanie GoPro Fusion Studio do profesjonalnej obsługi postprodukcyjnej. Program jest kompatybilny ze środowiskiem Adobe Premiere Pro i Adobe AfterEffects. Przed zakupem kamery warto odwiedzić stronę producenta celem zweryfikowania kompatybilnych smartfonów i tabletów – urządzenie ma duże wymagania w zakresie mocy obliczeniowej.