GoPro Hero 7

Zalety:

  • Nagrywanie w 4K i Full HD
  • System stabilizacji obrazu
  • Sterowanie komendami głosowymi
  • Przejrzysty interfejs
  • Możliwość streamingu nagrań

Wady:

  • Wysoka cena
  • Sterowanie głosowe czasami zawodzi

GoPro Hero 7 to najnowsza kamera akcji od uznanego producenta. Czego można się po niej spodziewać?

GoPro Hero 7 to kamera sportowa, będąca następczynią popularnych modeli Hero5 i Hero 6. Nagrywa w rozdzielczościach 4K w prędkości 60 klatek/s., FullHD 1080p w 240 klatkach/s., a także jest w stanie robić zdjęcia JPEG i RAW o rozdzielczości 12MP. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobry system stabilizacji obrazu - HyperSmooth. Działa on perfekcyjnie, co eliminuje konieczność zakupu gimbala. Hyperlapse Timewarp to tryb, umożliwiający nagrywanie poklatkowe - ujęcie może być przyśpieszone 2,5,10,15 lub 30-krotnie. Nowa funkcjonalność GoPro HERO 7 Black pozwala na automatyczne tworzenie krótkich ujęć, trwających 15 lub 30 sekund, co pozwoli na łatwiejszy montaż bez wycinania niepotrzebnych części nagrania.

Kamera GoPro Hero 7 ma dotykowy wyświetlacz LCD 2", a oprócz wprowadzania ustawień ręcznie, można również sterować nią za pomocą komend głosowych - ale tylko w języku angielskim. Tu jednak pierwszy minus - czasem komendy zawodzą i urządzenie nie wykonuje poleceń. Zaletą jest natomiast przejrzysty interfejs - pomimo wielu dostępnych opcji i możliwości, wszystko jest klarowne i nawet początkujący nie powinni mieć problemów z osiągnięciem zamierzonych efektów. Kamerę wyposażono w gumowaną, wodoodporną obudowę, pozwalającą na zanurzenie się z kamerą na głębokość do 10 metrów, a także cechującą bardzo wysoką odpornością na wstrząsy.

Kolejna warta uwagi funkcja to możliwość streamingu na żywo na platformę Facebook Live (w jakości 720p). Przesył materiału powinien być stabilny dzięki połączeniu z siecią GSM smartfona, którego się używa. Warto dodać, że w przyszłości kamery GoPro mają oferować także streaming na takie platformy jak Instagram, Twitch i YouTube. Dzięki wyposażeniu urządzenia w autorski chip Apple, nie ma problemów z łączeniem się z iPhone i iPadem z kamerą i stabilniejsze połączenie w aplikacji GoPro App.

Podsumowując: kamera sportowa GoPro Hero 7 to znakomity model, w którym ciężko doszukać się wad. Jedyna to zawodzące komendy głosowe, a za drugą można by uznać cenę. Mimo tego, jest to urządzenie warte inwestycji!