GoPro Hero 7

GoPro Hero 7 to najnowsza kamera akcji od uznanego producenta. Czego można się po niej spodziewać?

Zalety:

  • Nagrywanie w 4K i Full HD
  • System stabilizacji obrazu
  • Sterowanie komendami głosowymi
  • Przejrzysty interfejs
  • Możliwość streamingu nagrań

Wady:

  • Wysoka cena
  • Sterowanie głosowe czasami zawodzi

GoPro Hero 7 to kamera sportowa, będąca następczynią popularnych modeli Hero5 i Hero 6. Nagrywa w rozdzielczościach 4K w prędkości 60 klatek/s., FullHD 1080p w 240 klatkach/s., a także jest w stanie robić zdjęcia JPEG i RAW o rozdzielczości 12MP. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobry system stabilizacji obrazu - HyperSmooth. Działa on perfekcyjnie, co eliminuje konieczność zakupu gimbala. Hyperlapse Timewarp to tryb, umożliwiający nagrywanie poklatkowe - ujęcie może być przyśpieszone 2,5,10,15 lub 30-krotnie. Nowa funkcjonalność GoPro HERO 7 Black pozwala na automatyczne tworzenie krótkich ujęć, trwających 15 lub 30 sekund, co pozwoli na łatwiejszy montaż bez wycinania niepotrzebnych części nagrania.

Kamera GoPro Hero 7 ma dotykowy wyświetlacz LCD 2", a oprócz wprowadzania ustawień ręcznie, można również sterować nią za pomocą komend głosowych - ale tylko w języku angielskim. Tu jednak pierwszy minus - czasem komendy zawodzą i urządzenie nie wykonuje poleceń. Zaletą jest natomiast przejrzysty interfejs - pomimo wielu dostępnych opcji i możliwości, wszystko jest klarowne i nawet początkujący nie powinni mieć problemów z osiągnięciem zamierzonych efektów. Kamerę wyposażono w gumowaną, wodoodporną obudowę, pozwalającą na zanurzenie się z kamerą na głębokość do 10 metrów, a także cechującą bardzo wysoką odpornością na wstrząsy.

Zobacz również:

  • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kolejna warta uwagi funkcja to możliwość streamingu na żywo na platformę Facebook Live (w jakości 720p). Przesył materiału powinien być stabilny dzięki połączeniu z siecią GSM smartfona, którego się używa. Warto dodać, że w przyszłości kamery GoPro mają oferować także streaming na takie platformy jak Instagram, Twitch i YouTube. Dzięki wyposażeniu urządzenia w autorski chip Apple, nie ma problemów z łączeniem się z iPhone i iPadem z kamerą i stabilniejsze połączenie w aplikacji GoPro App.

Podsumowując: kamera sportowa GoPro Hero 7 to znakomity model, w którym ciężko doszukać się wad. Jedyna to zawodzące komendy głosowe, a za drugą można by uznać cenę. Mimo tego, jest to urządzenie warte inwestycji!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: