Goclever TAB A73

Goclever TAB A73 to jeden z ładniejszych tanich tabletów z 7 calowym ekranem. Wnętrze kryje standardowe podzespoły o niezbyt dużej wydajności a ekran to tania konstrukcja o niskiej rozdzielczości. To tablet dla mniej wymagających użytkowników z ograniczonym budżetem.

Obudowa

Goclever TAB A73 to jeden z ładniejszych tanich tabletów jakie mieliśmy okazję testować. Obudowa wykonana z czarnego plastyku i aluminiowej blachy, wygląda stylowo i nowocześnie. Jest też praktyczniejsza niż jej odpowiedniki wykonane w całości z błyszczącego plastyku (np. Manta Power Tab MID05S) bo jest bardziej odporna na porysowanie i nie są na niej widoczne odciski palców.

To lekka (310 gram) i poręczna konstrukcja (194x122x13 mm), która idealnie nadaje się do przenoszenia.

Wyposażenie

Goclever TAB A73 wyposażonych jest procesor Cortex A8. To jednordzeniowa jednostka o prędkości 1 GHz, która bez problemów znosi przedawkowanie do 1,1-1,5 GHz. Co istotne pobiera niewiele prądu i pozwala na w miarę wygodne przeglądanie stron internetowych. W zastosowaniach multimedialnych i grach wspiera ją układ graficzny Mail-400. Tablet wyposażony jest też w 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci flash. Taka konfiguracja pozwala na uruchomienie niezbyt wymagających gier, i pozostaje daleko w tyle za tabletami z popularną platformą Nvidii Tegra 2.

Goclever  TAB A73

Goclever TAB A73

Możliwości

Goclever TAB A73 pozbawiony jest modemu 3G, możemy za to podłączyć do niego zewnętrzny modem 3G. pamiętać należy tylko aby był to model na USB a nie Bluetooth, bo tablet nie jest wyposażony w ten interfejs, co dla wielu osób może być poważna wadą. Oczywiście do dyspozycji mamy bezprzewodową kartę sieciową zgodną ze standardem 802.11 b/g/n.

Wyprowadzone gniazdo HDMI pozwala nam na połączenie tabletu z telewizorem, a gniazdo USB może posłużyć do ładowania innych urządzeń wykorzystujących ten interfejs. Goclever TAB A73 ma też 0,3 Mpx kamerkę z przodu, która kompletnie nie radzi sobie z pracą w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Ekran to standardowa konstrukcja o przekątnej 7 cali, która pracuje w naturalnej rozdzielczości 800x480 pikseli. To tania matryca TN, która generuje słabej jakości obraz o wąskich kątach widzenia, co w połączeniu z niską rozdzielczością negatywnie wpływa na komfort pracy z tabletem. Sytuację poprawia nieco pojemnościowy system pozycjonowania dotyku, który pozwala na jednoczesne rejestrowanie dotyku w kilku punktach.

GoClever na baterii wytrzymuje około 3-4 godzin przy włączonej sieci Wi-Fi, ale gdy jest intensywnie wykorzystywany (np. gdy gramy) to pada znacznie szybciej.

Wnioski

Goclever TAB A73 to świetnie wykonany i stylowy tani tablet, który jest dobrze wyposażony i poręczny. W środku to konstrukcja jakich wiele, niezbyt wydajna i ze słabej jakości ekranem, który nieco psuje komfort korzystania z tabletu. W tej cenie jednak nic lepszym ekranem nie znajdziemy, warto za to zwrócić uwagę na nieco szybszy modem Manty, który ma więcej pamięci i szybszy procesor.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: