GoodDrive Quick Silver (8 GB)

Zalety:

  • Ładna stylistyka
  • Chowana wtyczka

Wady:

  • Niska wydajność
  • Oprogramowanie w wersji demonstracyjnej

Ładnie zaprojektowana i dobrze wykonana pamięć z chowaną wtyczką. Niestety nie jest zbyt szybka, a dołączone oprogramowanie Carry it Easy jest wprawdzie funkcjonalne lecz możemy je używać tylko przez 30 dni.

Pamięć wyposażona jest w plastikową obudowę z aluminiowymi wstawkami. Jest dosyć ładna i starannie wykonana. Mechanizm ukryty w obudowie pozwala na szybkie wysuwanie i chowanie złącza USB, dodatkowo w obudowie zaprojektowano otwór, który pozwala na powieszenie pamięci na łańcuszku.

GoodDrive Quick Silver wg specyfikacji producenta zapisuje dane z prędkością 8 MB/s, odczyt jest ponad dwukrotnie szybszy – 18 MB/s. Parametry ma niemal identyczne jak pamięci Eco tej samej firmy, które wg producenta są tylko o 1 MB/s wydajniejsze w zapisie. W testach rzeczywistych pamięć Quick Silver jest wolniejsza. Najsłabiej radziła sobie z zapisem średniej wielkości plików (zbiór 500 plików MP3 o łącznej pojemności 3 GB), gdzie uzyskała wynik 5,6 MB./s czyli prawie o połowę wolniej niż średni wynik spośród prawie 80 przetestowanych modeli. W teście zapisu dużych plików (4 filmy DivX o łącznej pojemności 3 GB) pamięć ta uzyskała prędkość deklarowaną przez producenta (7,9 MB/s). Z uwagi na niezbyt duża pojemność tego modelu, niższa od średniej wydajność nie będzie tak przeszkadzała, trzeba jednak zaznaczyć że w tej cenie bez problemów znajdziemy szybsze modele, choć niekoniecznie z chowaną wtyczką.

Słabsze osiągi w zapisie z pewnością wynagrodziłoby dołączone oprogramowanie Carry it Easy, które jest idealne dla użytkowników przenośnych pamięci. Niestety dołączono tylko wersję demonstracyjną, która pozwala na pracę przez 30 dni.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier