GoodDrive fresh (8 GB)

Intrygująca pamięć zamknięta w czerwonej żelowej obudowie, która wydziela charakterystyczny zapach truskawek. Aż chce się ugryźć, co ciekawe dostępne są również wersje o zapachu limonki i pomarańczy.

Pamięć jest nieduża (42x17x8,8 mm) i dysponuje gumową obudową o zapachu truskawek, jest do tego czerwona i bardzo miła w dotyku. Idealna na prezent dla kobiety. Dostępna jest w czterech pojemnościach: 1, 2, 4 i 8 GB. Co istotne możemy również wybrać wersję zapachu bo oprócz truskawkowej są również o zapachu limonki i pomarańczy.

Producent określa wydajność tego modelu na 4 MB/s w zapisie i 14 MB/s w odczycie. To niestety niedużo, co potwierdzają nasze testy, gdzie pamięć w programie HDTach uzyskała wynik prędkości odczytu - 19,5 MB/s i zapisu 7,2 MB/s, ale i tak wypadła lepiej niż przewidział to producent. Pamięć ta wypadła identycznie w testach wydajności jak 8 GB model Quick Silver tego samego producenta, chociaż on teoretycznie powinien być szybszy (18 MB/s odczyt i 8 MB/s zapis – dane producenta). Rzeczywiste testy zapisu plików, potwierdzają, że mamy do czynienia z tą sama elektroniką tyle, że w innej obudowie. Pamięć ta uzyskała dobre wyniki w teście zapisu małych plików (3,6 MB/s, gdy średnia to tylko 2 MB/s). Przyzwoicie radziła sobie również z największymi plikami (filmy DivX) gdzie uzyskał wynik prawie 8 MB/s. Słabsze wyniki w teście zapisu średniej wielkości plików ostatecznie klasyfikują ten model do grona nieco wolniejszych pamięci. Nie musimy się tym jednak zbytnio przejmować, bo GoodDrive fres i tak nie oferuje dużej pojemności.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: