GoodRAM GP800D264L5/1G

Zalety:

  • Niewielki radiator
  • Dobra wydajność
  • Znakomicie się podkręcają

Wady:

  • Wysoka cena

Jeszcze kilka lat temu pamięci GoodRAM produkowane przez polską firmę Wilk Elektronik były traktowane przez użytkowników nieco z przymrużeniem oka – mało kto wierzył, że w Polsce da się wyprodukować tego typu elementy odpowiedniej jakości. Okazało się, że dzięki bardzo dobrym parametrom znalazły ogromna liczbę nabywców. Mieliśmy okazję przetestować dość nietypową parę modułów GoodRAM GP800D264L5/1G.

Jeszcze kilka lat temu pamięci GoodRAM produkowane przez polską firmę Wilk Elektronik były traktowane przez użytkowników nieco z przymrużeniem oka – mało kto wierzył, że w Polsce da się wyprodukować tego typu elementy odpowiedniej jakości. Okazało się, że dzięki bardzo dobrym parametrom znalazły ogromna liczbę nabywców.

Mieliśmy okazję przetestować dość nietypową parę modułów GoodRAM GP800D264L5/1G. Nietypową cechą pamięci jest to, że nadesłana do nas para składała się z dwóch modułów, sprzedawanych zazwyczaj oddzielnie. Budziło to pewne obawy co do ich sprawnego działania w trybie dual channel. Nominalne pamięci pracują z częstotliwością 800 MHz, czasami dostępu 5-5-5-14 (CAS-TRCD-TRP-TRAS ) i napięciem zasilania 1,9 V.

Zainstalowany na pamięciach aluminiowy, pomalowany na niebiesko radiator nagrzewał się dość mocno w czasie pracy, ale nie wpływało to negatywnie na stabilność systemu. Za to jego niewielkie rozmiary pozwolą zamontować moduły na każdej płycie głównej.

Swoje doskonałe cechy pamięci ujawniły podczas prób podkręcania. Najpierw szukaliśmy niskich timingów – udało się nam uzyskać wartości 4-3-3-10 przy napięciu 2,15 V (częstotliwość 800 MHz). Jeszcze lepiej pamięć sprawdziła się podczas podkręcania częstotliwości pracy – przy czasach dostępu 5-5-5-16 i napięciu zasilania 2,34 V uzyskała rewelacyjne 1223 MHz, co stawia ją w ścisłej czołówce modułów tego typu.

Jak się okazuje pamięci GoodRAM mogą bez żadnych kompleksów konkurować z produktami najlepszych światowych firm. Wykazują się dobra wydajnością, stabilną pracą i rewelacyjną podatnością na podkręcanie.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier