GoodRAM GR800D264L5/2GDC

Zalety:

  • Niewielkie rozmiary
  • Niska cena

Wady:

  • Nie da się ich podkręcić

Nie jest nowością, że radiatory stosowane na modułach RAM, mają zazwyczaj za zadanie przyciągnąć wzrok klienta, natomiast ze swojej teoretycznie nadrzędnej funkcji wywiązują się często słabo. Bywa, że wręcz przeszkadzają w odprowadzaniu ciepła. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by z nich zrezygnować, a przy okazji obniżyć cenę modułów.

Według tej recepty powstały pamięci GoodRAM GR800D264L5/2GDC. Dwa moduły o łącznej pojemności 2 GB nie wyróżniają się niczym szczególnym. Z pewnością nie zwrócą uwagi osoby przywiązującej wagę do bojowego wyglądu. Zwykła jest także ich częstotliwość pracy 800 MHz, czasy dostępu 5-5-5-18 (CAS-TRCD-TRP-TRAS ) i napięcie zasilania – 1,8 V. Od razu widać, że stworzono je do montażu w zwykłym komputerze, którego użytkownik przywiązuje wagę do sprawnego działania a nie do dodatków.

Ze swojego zadania moduły wywiązują się bardzo dobrze – pracują stabilnie a ich wydajność nie odbiega od przeciętnej. Po zwiększeniu do 2,14 V napięcia zasilania udało nam się obniżyć trochę timingi (5-4-4-13), ale nie są to wartości szczególnie godne uwagi. Bardziej martwi bardzo słaba podatność na podkręcanie – uzyskane 865 MHz przy timingach 5-5-5-18 i napięciu 2,1 V, jednoznacznie dyskwalifikują te wśród fanów podkręcania.

Moduły RAM GoodRAM GR800D264L5/2GDC – sprawdzą się doskonale w komputerze biurowym bądź też używanym przez osobę traktującą peceta wyłącznie przedmiotowo, fani podkręcania powinni ich natomiast unikać.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier