GoodRAM SDHC 8GB Class 4

Zalety:

  • Bardzo dobry stosunek wydajności do ceny
  • Dożywotnia gwarancja

Wady:

  • Karta gorzej radzi sobie z dużymi plikami (wyniki poniżej średniej)

Karta znalazła się w czołówce naszego rankingu. Jej wyniki wydajności są lepsze od średniej wyliczonej na podstawie rezultatów innych kart testowanych w naszym laboratorium, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę testy przeprowadzone na aparatach cyfrowych (testy wykonane na czytniku oscylują w okolicy średniej). GoodRAM SDHC 8GB Class 4 charakteryzuje się dobrą relacją ceny do wydajności.

Karta znalazła się w czołówce naszego rankingu. Jej wyniki wydajności są lepsze od średniej wyliczonej na podstawie rezultatów innych kart testowanych w naszym laboratorium, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę testy przeprowadzone na aparatach cyfrowych (testy wykonane na czytniku oscylują w okolicy średniej). GoodRAM SDHC 8GB Class 4 charakteryzuje się dobrą relacją ceny do wydajności - koszt jednego gigabajta wynosi 5,6 zł, podczas gdy średnio 1 GB testowanych w naszym laboratorium kart SDHC kosztuje 11,1 zł. Niska cena „gigabajta” w tym przypadku nie idzie w parze ze słabą prędkością, dzięki czemu produkt uzyskał dobre noty za opłacalność ( 9,1 punktu na 10 możliwych).

W teście przeprowadzonym na aparacie Nikon D80, polegającym na wykonaniu jak największej ilości zdjęć JPEG, w ciągu 30 sekund karta pozwoliła na zapis 82 klatek (średnia wynosi 66 klatek). Na nowszej wersji tej zaawansowanej amatorskiej lustrzanki Nikona – modelu D90 karcie w tym czasie udało się zapisać 70 ujęć (należy zwrócić uwagę, że nowszy model zapisuje większe pliki). W teście wydajności przeprowadzonym profesjonalnym aparatem Canon EOS 1Ds Mark III wyniki były już słabsze – niestety poniżej średniej. Podobne rezultaty karta uzyskała w teście zapisu dużych plików (AVCHD) wykonanym na czytniku.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier