Google Family Link

W skrócie:

Aplikacja do kontroli rodzicielskiej Google'a.

Zalety:

  • Blokada pobierania aplikacji
  • Instalacja tylko na zarządzanym urządzeniu

Autorskie rozwiązanie Google’a do kontrolowania aktywności dzieci użytkujących urządzenia z systemem Android.

Aplikacja Google Family Link została opracowana zarówno z myślą o podopiecznych posiadających własne smartfony i tablety, jak również o sytuacjach, w których sprzęt jest chwilowo współdzielony z rodzicem.

W przeciwieństwie do aplikacji Eset Parental Control czy Norton Family instalacja jest przeprowadzana wyłącznie na urządzeniu, które ma być kontrolowane. Oznacza to, że podczas pierwszej konfiguracji rodzic rejestruje na smartfonie dodatkowe, przeznaczone dla dziecka konto użytkownika o ograniczonych możliwościach – samemu zostając administratorem systemu.

Google Family Link

Aplikacja pozwala na blokowanie opcji pobierania aplikacji przez dziecko. Każda próba zainstalowania nowego oprogramowania musi być autoryzowana przez rodzica.

Ponadto możliwe jest konfigurowanie limitów czasu korzystania z urządzenia, definiowanie pory snu, kiedy to smartfon nie powinien być użytkowany oraz weryfikowanie częstotliwości i czasu korzystania z poszczególnych aplikacji.

Rodzic może również zdalnie blokować całe urządzenie bądź poszczególne aplikacje w dowolnym momencie. Autoryzacja oprogramowania odbywa się z wykorzystaniem karty płatniczej, ale bez konieczności uiszczania opłat.