Google Home Mini Chalk

Google Home Mini Chalk to głośnik bezprzewodowy z funkcjami asystenta. Czy warto go nabyć?

Zalety:

  • Sterowanie głosem
  • Dźwięk 360°
  • Dobra jakość muzyki

Wady:

  • Brak obsługi języka polskiego

Google Home Mini Chalk - asystent i głośnik w jednym

Google Home Mini Chalk to nie tylko głośnik bezprzewodowy, ale również osobisty asystent, z którym można rozmawiać i wydawać polecenia. Ma okrągłą konstrukcję, dzięki czemu słucha, jak i emituje dźwięk w pełnym zakresie 360°. Dlatego gdziekolwiek w stosunku do niego się nie stanie, zawsze doskonale powinna być słyszalna muzyka, a Chalk powinien bez problemu słyszeć polecenia głosowe z odległości nawet 5 metrów. Asystenta uruchamia się słowami "Ok Google". Niestety - jak na razie brak wsparcia dla języka polskiego, dlatego trzeba porozumiewać się z nim w języku angielskim lub innym z obsługiwanych. Głosem uruchamia się muzykę - można również w ten sposób wybrać jej źródło, np. radio lub smartfon. Współpracuje z serwisami takimi jak Google Play Music, Spotify czy YouTube Music. Może także łączyć się z inteligentnymi urządzeniami takimi jak Chromecast, Nest czy Philips Hue. Można go również pytać o różne rzeczy - np. prognozę pogody czy świeże wyniki sportowe. Wszystko to dzięki wbudowanemu modułowi Wi-fi, dzięki któremu jest online. Jeśli chodzi o jakość dźwięku - nie można mieć zastrzeżeń, można być nawet mile zaskoczonym. Jest przejrzysty i wyraźny, dzięki czemu bez problemu da się posłuchać audycji radiowej, jak i ulubionej muzyki.

Google Home Mini Chalk

Jak na produkt Google przystało, posiada on pełną integrację z usługami i urządzeniami producenta, w tym Google Chromecast, dzięki czemu wystarczy wypowiedzieć odpowiednie polecenie, a na telewizorze zacznie odtwarzać się ulubiony film lub serial. Przy Home Mini Chalk zwraca uwagę design - jest on uniwersalny, dzięki czemu głośnik będzie pasować do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego wystroju.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Google Home Mini Chalk możemy polecić każdemu, kto szuka bezprzewodowego głośnika oraz asystenta w jednym. Jednak przyda się przede wszystkim tam, gdzie znajdują inteligentne urządzenia, ponieważ powstał z myślą o zastosowaniu w inteligentnych domach (smart home).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: