Google Nexus 7 II

Jeden z najlepszych tabletów w cenie do 1000 zł. Ma świetnie wykonaną obudowę – jej przedni panel pokryty jest w całości szklaną powłoką, a boki i tył są plastikowe. Całość wygląda nowocześnie i stylowo. W obudowie umieszczono przyciski do regulacji głośności i uruchamiania urządzenia. Jest też w wyjście słuchawkowe i gniazdo USB, które służy do ładowania akumulatora i komunikacji z komputerem (w zestawie jest odpowiedni kabel USB i zasilacz).

Ekran o 7-calowej przekątnej i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, dzięki dużej gęstości upakowania pikseli (323 ppi) umożliwia wygodną pracę. To świetnej jakości matryca IPS o szerokich kątach widzenia i pojemnościowym systemie pozycjonowania dotyku, która może rozpoznać do 10 punktów nacisku jednocześnie. W naszej ocenie zasługuje na maksymalną ocenę wśród konstrukcji o podobnej przekątnej.

Sercem urządzenia jest czterordzeniowy układ Qulacom Snapdragon S4 Pro APQ8064, o częstotliwości taktowania 1,6 GHz. W przetwarzaniu grafiki 3D wspiera go procesor graficzny Adreno 320. To wydajne podzespoły, które sprawiają, że tablet ten okazał się liderem pod względem wydajności. Potwierdza to wynik Maxed Out! (najwyższa ocena) uzyskany w teście 3DMark Fire Strike, mierzącym wydajność urządzenia w grach. Dzięki wydajnym podzespołom Google Nexus może z powodzeniem pełnić funkcję przenośnej konsoli.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome

W sprzedaży dostępne są dwie wersje tabletu: z 16 i 32 GB pamięci . Tablet pozbawiony jest czytnika kart pamięci i to w zasadzie jego jedyna wada. Brak nie jest jednak zbyt uciążliwy, gdyż 16 GB to całkiem dużo miejsca. Poza tym Nexus II nadrabia go innym wyposażeniem: należy do nielicznych tabletów z dwuzakresową kartą Wi-Fi 802.11 n, działającą w częstotliwości 2,4 i 5 GHz, oraz z kompletem czujników, w tym sensorem przeciążeniowym, żyroskopem, czujnikiem oświetlenia i dobrej jakości modułem nawigacji pracującym w systemie GPS i Glonass.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: