Goose VPN

Goose VPN to solidna, prosta w obsłudze sieć VPN. Umożliwia łatwy dostęp do serwisów streamingowych, polecana dla wymiany plików p2p.

Zalety:

  • Łatwa obsługa
  • Dobra jakość połączeń
  • Możliwość bezpłatnego przetestowania

Wady:

  • Brak killswitcha
  • Możliwość udostępnienia aktywności

Goose VPN - test

Goose VPN dostępny jest w edycjach dla systemów Windows, Mac OS, Android, Chrome, iOS, Android TV, Linux, a także w edycji dla ruterów. W każdym przypadku możliwe jest testowe używanie tej sieci VPN przez 30 dni, jednak zanim pobierze się plik instalacyjny, należy najpierw założyć swoje konto. Można do tego wykorzystać swój profil na Facebooku, Google+ lub podając adres e-mail. Należy od razy wybrać swój plan, a płatność może zostać dokonana za pośrednictwem karty kredytowej lub via PayPal. Jeśli chcesz zdecydować się na miesiąc darmowego testu, należy nacisnąć przycisk jego wyboru - znajduje się pod metodami płatności.

Jeśli chcesz zapłacić od razu, do wyboru są trzy plany: miesięczny bez ograniczenia transferu (12,99 euro), roczny z transferem 50GB (1,66 euro za miesiąc) lub dwuletni bez limitów - tutaj koszt to 48 euro, co daje 2 euro za miesiąc. W każdym planie można wybrać za 0,5 euro dodatkową opcję ochrony przeciwko wirusom, phisihingowi, a także dodatkowy firewall.

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe sieci VPN 2023. Czy naprawdę warto płacić za VPN?
  • Najlepsze VPN 2023. Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?
  • Najlepsze sieci VPN do streamingu. Jaki wybrać VPN do streamingu?

Instalacja jest prosta i szybka, a interfejs Goose VPN prosty w obsłudze. Wybór serwera może odbyć się automatycznie lub być dokonany ręcznie - w tym przypadku należy odznaczyć opcję Smart Server. Jest o zalecane dla osób, które chcą korzystać z VPN do wymiany plików w systemie p2p lub streamingu multimediów. Jeśli nie jest się połączonym z siecią VPN, co 15 minut wyskakuje przypominające o tym okienko. Jest to irytujące, ale na szczęście przewidziano możliwość wyłączenia tego powiadomienia. Dla użytkowników dostępnych jest 77 serwerów w 27 krajach świata. W porównaniu z innymi nie jest to dużo, jednak Goose nadrabia to szybkością połączeń i ich doskonałą jakością. Jest też skuteczny - podczas testów rzadko zdarzył się brak dostępu do wybranej usługi lub strony. Jeśli tak się działo, pomagała zmiana serwera.

Zalety już znamy. A minusy? Trzeba zauważyć, że jest to produkt przeznaczony dla użytkowników domowych, którzy chcą mieć dostęp do zablokowanych treści, dlatego położono tu mniejszy nacisk na ochronę danych, niż w przypadku innych sieci VPN. Główna siedziba GooseVPN mieści się w Holandii, czyli na terytorium pod kontrolą "Sojuszu Czternaściorga Oczu". Jest położony duży nacisk na brak przechowywania logów użytkownika, aczkolwiek na żądanie władz Goose może udostępnić informacje o tym, kiedy dany subskrybent logował się do sieci prywatnej. Drugi minus to brak killswitcha'a, który pozwoliłby zerwać połączenie w przypadku jego odsłonięcia lub zawalenia się tunelu.

Chcesz wypróbować tej sieci? Kliknij, aby przejść na stronę GooseVPN.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: