HANNspree Xv-S SD1073MR

Bardzo dobrej jakości ramka cyfrowa, wyposażona w 10 calowy ekran, który generuje świetnej jakości obraz. Jest przy tym niezbyt droga i dobrze wyposażona. Ma 512 MB wbudowanej pamięci, umożliwia równie odtwarzanie filmów i muzyki.

Ramka wyposażona jest w duży 10 calowy ekran, który oferuje natywną rozdzielczość 1024x600 pikseli. Ma 512 MB pamięci wbudowanej. Umożliwia odtwarzanie zdjęć bezpośrednio z urządzeń USB, kart pamięci (SDHC, MS PRO, CompactFlash, xD), lub nagrywanie ich bezpośrednio z komputera. HANNspree Xv-S SD1073MR może pracować w pionie i poziomie, oprócz wyświetlania zdjęć umożliwia też oglądanie filmów, odsłuchiwanie muzyki zapisanej w formacie MP3. Ma też funkcję wyświetlania kalendarza.

Zastosowana matryca pozbawiona jest błyszczącej powłoki, nie odbija więc tak światła jak modele z powłoką typu „glare”. Jakość generowanego obrazu jest bardzo dobra (9/10 pkt), matryca jest równomiernie podświetlona, kontrast jest bardzo wysoki (454:1), co istotne kąty widzenia są również przyzwoite. Jedyny mankament to nieco zimna temperatura barwowa (7686 K). Współczynnik DeltaE wynosi tylko 10 pkt (najmniejsze odchylenie od wzorcowej próbki spośród przetestowanych modeli). Ramka ma spolszczony interfejs, wyposażona jest też w specjalny czujnik, który zmienia orientację zdjęć wraz ze zmianą ułożenia ramki. Na wyposażeniu znajdziemy także funkcjonalnego pilota na podczerwień.