HOBOT 268

W skrócie:

HOBOT 268 to kolejna propozycja robota myjącego okna ze średniej półki cenowej. Sprzęt dostępny jest w polskich sklepach w cenie około 1500 PLN.

Zalety:

  • skuteczne wykrywanie krawędzi okna
  • akumulator zasilania awaryjnego
  • lina zabezpieczająca

Wady:

  • szybkość czyszczenia

HOBOT 268 to kolejna propozycja robota myjącego okna ze średniej półki cenowej. Sprzęt dostępny jest w polskich sklepach w cenie około 1500 PLN.

HOBOT 268 wyposażony został w kwadratową obudowę, dzięki czemu jest w stanie dobrze dopasować się do kształtu większości okien. Porusza się ruchem liniowym, a czyszczenie odbywa się w dwóch kierunkach. Co ciekawe, urządzenie wyposażono w dwa kółka gąsienicowe pozwalające na swobodne przemieszczanie się po szklanych powierzchniach, a nawet ścianach. Robot osiąga maksymalną prędkość 12centymetrów na sekundę. Co za tym idzie, czyści jeden metr kwadratowy w 2,4 minuty.

Wewnątrz Hobota 268 znajdziemy silnik próżniowy, dzięki któremu urządzenie przysysa się do szyby i jest się w stanie na niej utrzymać. Może on być używany do różnych grubości szkła i gładkich powierzchni takich jak lustra, podwójne okna, kabiny prysznicowe, śliskie płytki i inne. Na plus należy także zaliczyć wbudowaną baterię UPS, która stanowi zapasowe źródło zasilania w przypadku nagłego odłączenia robota od sieci. Silnik pozostaje nadal włączony, co skutecznie ogranicza ryzyko upadku podczas nieprzewidzianej awarii prądu.

Urządzenie zostało wyposażone w czujnik żyroskopowy, czujniki laserowe i system nawigacji bazujący na sztucznej inteligencji (AI-Technologia 3.0), które kontrolują ruchy robota. Dzięki nim możliwe jest określenie dokładnego dystansu podczas pracy na szybie bez obramowań (minimalna wielkość powierzchni do polerowania wynosi 40 x 40 centymetrów, maksymalna zaś to 6 x 5 metrów). Urządzenie może pracować w trybie automatycznym lub manualnym, programowalnym za pomocą pilota.

W zestawie z robotem znajdziemy także pilota, zasilacz, dwa przewody zasilające, 6 ściereczek z mikrofibry, linkę zabezpieczającą oraz instrukcję.