HP 15-BA110SE

Zalety:

  • Duża ilość RAM
  • Dobra cena
  • Uniwersalność

Wady:

  • Nie wyświetla obrazu w jakości Full HD

HP 15-BA110SE to model konsumencki, który może z powodzeniem posłużyć do różnorakich zastosowań.

HP 15-BA110SE to laptop, który ma wszechstronne zastosowania. Napędza go do działania czterordzeniowy procesor AMD, taktowany normalnie na 2,4GHz, a w trybie Turbo na 3,3GHz. Dzięki 12GB RAM umożliwia płynne działanie nie tylko zainstalowanego fabrycznie systemu Windows 10, ale również aplikacji i większości gier. Został wyposażony w zintegrowany układ graficzny AMD Radeon R5. Choć nie pograsz na nim w najnowsze gry na najwyższych ustawieniach, to mniej wymagające produkcje nie powinny sprawić problemu. Ponadto podzespoły dają płynność działania multimediów, pozwalają na szybkie przeglądanie stron internetowych oraz pozwalają na renderowanie wideo i korzystanie z wymagających aplikacji CAD czy graficznych.

Laptop w dobrej cenie

Biorąc pod uwagę uniwersalność laptopa HP 15-BA110SE, jego zaletą jest z pewnością dobra cena. Minusem będzie fakt, że na jego wyświetlaczu o przekątnej 15,6" zobaczymy obraz w jakości tylko HD, czyli 1366x768 pikseli. Ma to negatywny wpływ na przyjemność płynącą nie tylko z gier, ale również oglądania multimediów. W obudowie znajdziemy dwa porty USB 2.0 oraz jeden port USB 3.0, dzięki któremu możemy szybko kopiować dane z pamięci zewnętrznych. Nie zabrakło wyjścia HDMI, dzięki któremu da się bez problemu podpiąć laptop do monitora lub TV. Na dane przeznaczony został dysk magnetyczny o pojemności 1 TB.

HP 15-BA110SE - podsumowanie

HP 15-BA110SE to solidny model, który może znaleźć zastosowanie w wielu sytuacjach. Choć do pierwszej ligi mu daleko, jeśli nie masz jakiś specjalnych wymagań, a szukasz urządzenia do przeglądania sieci, używania aplikacji biurowych, odtwarzania multimediów czy uruchomienia od czasu do czasu jakiejś gry, warto zastanowić się na tym zakupem!