HP-703

Zalety:

  • Dobra wydajność
  • Niski koszt wydruku strony
  • Bezproblemowa praca

Wady:

  • Brak informacji o pojemności na pudełku

Producent nie umieścił na pudełku informacji o tym jaką pojemność ma tusz, jest za to jego wydajność. Teoretycznie wydajność Asarto HP – 703 (600 stron) jest taka sama jak oryginalnego tuszu, ale w praktyce pozwala on wydrukowanie 402 stron (średni wynik wydajności trzech tuszy) a oryginalny tylko na 280 stron.

W efekcie koszt drukowania pojedynczej strony z alternatywnym tuszem Asarto jest o prawie połowę mniejszy (0,07 zł za stronę) od oryginalnego (0,13 zł). Podobny koszt drukowania oferował również tusz Ello, który ma nico mniejszą wydajność, ale jest tańszy. Kartridż jest starannie zapakowany w foliowym woreczku, ma plastykową osłonkę na głowicę i taśmę zapobiegającą jej wyschnięciu. Instalacja tuszu w drukarce nie sprawia żadnych problemów. Rozpoznawany jest jako nieoryginalny bez możliwości podglądu stanu atramentu.

Jakość wydruków jest na dobrym poziomie, choć ustępuje wydrukom z wykorzystaniem oryginalnych tuszy. Atrament wysycha prawidłowo i widać, że jest dobrej jakości. Podczas testu nie mieliśmy żadnych problemów z wylewającym się tuszem czy też zapychaniem głowicy. Na pudełku jest informacja do jakich drukarek prasuje i nr infolinii, pod który można zadzwonić w razie problemów.

Aktualne ceny w sklepach