HP EliteBook 8460p

HP EliteBook 8460p to typowy laptop firmowy. Jest mocny, niemal toporny, do tego szybki bo wykorzystuje czterordzeniowy procesor Intela Core i7. Wyposażony jest też w ekran o nieco wyższej rozdzielczości 1600x900 pikseli niż standardowe 1366x768 pikseli. Sprawdzamy jak długo działa na baterii i czy można na nim komfortowo pracować z bardziej zaawansowanymi aplikacjami.

Obudowa

HP EliteBook 8460p to mocny laptop wykonany z aluminium i dobrej jakości plastyku. Sztywna klapa dobrze chroni ekran, trudno ją wypaczyć nawet przy mocnym dociśnięciu. Wzmacniana konstrukcja obudowy doskonale zabezpiecza delikatną elektronikę ukrytą w środku laptopa. Całość tworzy zwartą konstrukcję odporną na uderzania i upadki, która będzie nam bardzo długo służyć. Aluminiowa obudowa okazuje się też praktyczna, bo nie widać na niej odcisków palców, drobnych rysek.

ciekawą opcją jest wbudowana w klapę monitora, tuż obok kamerki dioda LED, która podświetla klawiaturę.

Test biznesowego laptopa HP ProBook 5330m

Praktyczna choć nieco toporna obudowa (338x231x32 mm - dł./szer./gr., 2,57 kg) według nas dobrze sprawdza się w tego typu laptopach- oceniliśmy ją na 8/10 pkt.

Wyposażenie

HP EliteBook 8460p oferuje całkiem pokaźny zestaw gniazd. Do dyspozycji mamy dwa gniazda USB 3.0, USB 2.0/eSATA, DisplayPort, ExpressCard 54 i VGA. Jest więc wszystko co potrzeba oprócz gniazda HDMI, możemy za to skorzystać z przejściówki DisplayPort do HDMI (nie ma jej w zestawie).

Z lewej strony obudowy zamontowano nagrywarkę DVD. W środku zainstalowano 2,5 calowy dysk SSD Intela o pojemności 160 GB. Oczywiście nie mogło zabraknąć najważniejszych interfejsów bezprzewodowych: Bluetooth, Wi-Fi. Dodatkowo w laptopie zamontowano modem 3G, który pozwala na korzystanie z Internetu w miejscach, w których nie mamy zasięgu sieci Wi-Fi.

Test Samsung NP400B4B - biznesowy laptop od Samsunga

Ekran

HP EliteBook 8460p wykorzystuje 14 calową matrycę pracującą w naturalnej rozdzielczości 1600x900 pikseli. Wyższa rozdzielczość ekranu znacznie poprawia ergonomię pracy na laptopie. Matowe wykończenie ekranu świetnie sprawdza się w silnie oświetlonych pomieszczeniach, bo nie powstają denerwujące refleksy świetlne.

HP EliteBook 8760w - test stacji graficznej z ekranem IPS

Wydajność

HP EliteBook 8460p to laptop biznesowy a te z natury muszą być szybkie i funkcjonalne. Nie chodzi tu bynajmniej o wydajność układu graficznego, bo nikt na tego typu laptopie nie będzie uruchamiał gier, a możliwości procesora. Przydaje się on gdy będziemy pracować na laptopie tworząc multimedialną prezentację, czy odtwarzając materiały w FullHD. W zupełności wystarczy do tego procesor Intela z rodziny Core i5, a w HP EliteBook 8460p zamontowano wydajniejszą jednostkę Core i7 2620M vPro. To dwurdzeniowa jednostka o prędkości 2,7-3,4 GHZ, która spełni oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników o czym mogą świadczyć bardzo wysokie noty w testach.

HP EliteBook 8460p

HP EliteBook 8460p

HP EliteBook 8460p

HP EliteBook 8460p

HP EliteBook 8460p

HP EliteBook 8460p

HP EliteBook 8460p

HP EliteBook 8460p

HP EliteBook 8460p

HP EliteBook 8460p

Dysk SSD

Ważną cechą HP EliteBook 8460p jest wbudowany dysk SSD, który zastąpił standardowy nośnik HDD. Korzyści z takiego rozwiązania są różnorakie, bo dysk SSD jest nie tylko szybszy od nośników HDD nawet tych pracujących z prędkością 7200 obr./min. Pobiera też mniej prądu i jest mniej podatny na uszkodzenia, bo nie posiada części mechanicznych. Niestety, tego typu nośniki są droższe, dlatego w ich przypadku koszt gigabajta jest kilkukrotnie wyższy niż w dyskach HDD. Dyski SSD oferują też niewielką pojemność do 240 GB.

W przypadku laptopa biznesowego jednak korzyści z wykorzystania tego typu nośnika są spore. Szczególnie że HP EliteBook 8460p wyposażony jest w szybki interfejs USB 3.0, który powala na podłączanie tanich i szybkich dysków zewnętrznych USB 3.0 o pojemności nawet 1 TB.

vPro

HP EliteBook 8460p wykorzystuje technologię Intela vPro, która daje oferuje możliwości dla firmowego komputera. Dzięki niej laptop może być zarządzany na odległość przez administratora, nawet w sytuacji gdy nie da się uruchomić systemu operacyjnego. Może on zdalnie diagnozować usterki, monitorować parametry pracy poszczególnych podzespołów czy aktualizować oprogramowanie. Wbudowane funkcje zabezpieczające pozwalają skutecznie chronić dane zgromadzone na laptopie a to tylko niektóre z możliwości vPro.

Czas pracy na baterii

HP EliteBook 8460p to w tej chwili najdłużej działający laptop na baterii jaki mieliśmy okazję testować. 983 minut w teście MobileMark 2007 Reader) mówi samo za siebie. Co istotne możemy do niego podłączyć dodatkową baterię i niemal podwoić czas pracy na baterii.

Wnioski

HP EliteBook 8460p pomimo, że jest dosyć gruby i nieco ciężki jak na laptopa z 14 calowym ekranem to i tak dzięki mocnej konstrukcji obudowy okazuje się świetnym narzędziem pracy na wyjazdach. Jest szybki, bezpieczny i do tego na baterii potrafi pracować kilkanaście godzin. Jest do tego szybki, dobrze wyposażony i odporny na upadki. Czego chcieć więcej?