HP HDX18-1080ew

Nowa linia multimedialnych notebooków HP jest mobilna głównie z nazwy. Modele z serii HDX mają być przede wszystkim przenośne w obrębie domu, ewentualnie towarzyszyć właścicielom podczas urlopów.

Ważący ponad cztery kilogramy, wyposażony w 18,4-calowy wyświetlacz FullHD laptop HP HDX18-1080ew to marzenie każdego miłośnika multimediów i przekleństwo mobilnego użytkownika. Ale przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie nawet próbował używać tego notebooka jako przenośne biuro. HDX18 jest ruchomym domowym centrum rozrywki i kropka. I w tej roli sprawdza się doskonale.

Począwszy od takich drobiazgów, jak dwa piloty zdalnego sterowania (jeden klasycznych rozmiarów, drugi miniaturowy w postaci karty ExpressCard), przez wbudowany tuner TV analogowej i cyfrowej, na czytniku Blu-ray skończywszy, maszyna HP jest nastawiona na obsługę wszelkich multimediów. W osiągnięciu tego celu pomagają również gniazda HDMI, eSATA, FireWire, a nawet złącze replikatora portów, dzięki któremu HDX18 zaoferuje jeszcze więcej opcji podłączeniowych.

Stylistyką laptop nawiązuje do wcześniejszych modeli z serii Pavilion – ciemnografitowe, gładkie wieko z wzorkiem, lśniąca, srebrna obudowa wykonana z tytanu, srebrna klawiatura i panel dotykowy, cała powierzchnia ekranu włącznie z obramowaniem znajdujące się za szybą. HDX18 z pewnością nie będzie brzydkim kaczątkiem w salonie.

Specyfikacje multimedialnego HP sugerują, iż należy spodziewać się po nim szybkiej pracy - tym bardziej, że HDX18 działa pod kontrolą 64-bitowej wersji Visty. Ten system zapewni maksymalne wykorzystanie potencjału CPU, ale dla posiadaczy wielu urządzeń może okazać się zabójczy – Vista 64 jest wyjątkowo rygorystyczna wobec sterowników.

W testach HP sprawował się bardzo dobrze, uzyskując wysokie wyniki wydajności, aczkolwiek wyraźnie ustępował np. notebookom Acer Aspire z dużymi ekranami, lecz wyposażonym w szybsze procesory Core 2 Duo T9400. Dzięki bardzo pojemnej baterii HDX18 działa jednak od nich dłużej bez zasilania sieciowego – średnio 3 godziny. Cechuje się przy tym cichszą pracą przy pełnym obciążeniu CPU, a jego ekran ma wyższą jasność przy podobnym kontraście.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: