HP LaserJet 400MFP M425dn

HP LaserJet 400MFP M425dn jest kombajnem trzyfunkcyjnym. Drukuje w 1200 dpi strony zapisane w PostScripcie oraz PCL-u. Szuflada mieści 250 stron, do tego dochodzi tacka, na której można podać 50 kartek, w tym nieco grubsze (do 160 g/m2) nośniki. Drukarka i skaner są wyposażone w dupleksy. Urządzeniem steruje się z panela dotykowego. Poza typowym interfejsem USB i ethernetowym urządzenie ma gniazdko na pamięć USB, na której można także zapisywać skany w formacie PDF i JPG. Skaner współpracuje z programem Readiris Pro 12 do rozpoznawania tekstu.

Budowa

HP LaserJet 400MFP M425dn jest kombajnem trzyfunkcyjnym z wieloma interesującymi możliwościami i szczegółami wyposażenia. Na pierwszy rzut oka wyróżnia się nietypowym panelem sterowania, w którym wykorzystuje się sporej wielkości ekran dotykowy. Dzięki niemu mogły zniknąć pulpit i całe gromady przycisków, tak charakterystyczne dla kombajnów wielofunkcyjnych, a praca stała się bardziej komfortowa. Mniej tradycyjnie wygląda także podajnik papieru i inne szczegóły, a cała bryła ma bardziej prostopadłościenną formę. Kolejną nowością jest funkcja i system ePrint. Dzięki niemu drukowanie można uruchomić za pomocą e-maila. Niekoniecznie z komputera.

Możliwości

HP LaserJet 400MFP M425dn

sterownik drukarki

HP LaserJet 400MFP M425dn

sterownik skanera

Nominalnie kombajn drukuje 35 stron na minutę, z których na pierwszą czeka się pięć sekund. Maksymalna rozdzielczość sięga 1200 x 1200 dpi. Urządzenie ma procesor rastrujący, który obsługuje polecenia wydawane w PostScripcie oraz PCL-u. Szuflada mieści 250 stron, do tego dochodzi tacka, na której można podać 50 kartek, w tym nieco grubsze (do 160 g/m2) nośniki. Zarówno w ścieżce papieru do drukowania, jak i skanowana zainstalowano dupleksy.

Skaner nie ma tak dobrych parametrów, ale w testach pokazał się z dobrej strony. W zasięgu jego możliwości jest nawet skanowanie fotografii. Dysponuje rozdzielczością 1200 dpi i tempem 20 stron mono i 9 w kolorze. Urządzenie ma gniazdko na pamięć USB, na której można także zapisywać skany w formacie PDF i JPG. W automatycznym podajniku mieści się 50 kartek. Skaner współpracuje z programem Readiris Pro 12 do rozpoznawania tekstu. Jakości sprzętu nie dorównuje oprogramowanie. Sterownik TWAIN jest bardzo prymitywny i nie ma nawet podstawowych funkcji.

Wyniki testów

HP LaserJet 400MFP M425dn

szybkość druku

HP LaserJet 400MFP M425dn

jakość druku

HP LaserJet 400MFP M425dn

szybkość skanowania

HP LaserJet 400MFP M425dn

jakość skanowania

Testy nie wypadły jednoznacznie. Drukarka okazała się bardzo dobra do tekstu i prostej grafiki, ale mniejsze detale nie wychodziły już tak dobrze. Tradycyjnie stosowane przez HP wyostrzanie pomaga uwidocznić drobne detale, jeśli nie są zbyt blisko siebie, ale przeszkadza to w cieniowaniu, które jest najsłabszą stroną funkcji drukowania. Pomimo marnego sterownika skaner 400MFP M425dn okazał się najlepszy ze wszystkich testowanych urządzeń dzięki dobremu tempu i dynamice, a do tego prawie bezbłędnemu OCR-owi. Cena LaserJeta 400MFP M425dn nie jest niska, a eksploatacja (10 gr/str.) także nie należy do najtańszych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: