HP LaserJet P2035

Zalety:

  • Dobre tempo druku
  • Umiarkowana cena
  • Niezła jakość prostych wydruków

Wady:

  • Spory hałas
  • Niewielka obciążalność
  • Wysokie koszty druku

Na pierwszy rzut oka P2035 niewiele różni się od dwukrotnie droższego modelu P2055, z którym razem wchodzi na rynek. Identyczne wymiary, taka sama budowa z szufladowym podajnikiem i drugim w formie tacki. Zasadnicze odrębności widać dopiero pod plastikami obudowy.

Na pierwszy rzut oka P2035 niewiele różni się od dwukrotnie droższego modelu P2055, z którym razem wchodzi na rynek. Identyczne wymiary, taka sama budowa z szufladowym podajnikiem i drugim w formie tacki. Zasadnicze odrębności widać dopiero pod plastikami obudowy. P2035 jest pozbawiona procesora rastrującego, te czynności wykonuje komputer i jego wydajności ma wpływ na uzyskane tempo druku. Z tego samego powodu drukarce wystarczy 16 MB pamięci i nie potrzebuje gniazd do jej powiększenia.

W czasie testu uzyskaliśmy 25 stron na minutę, a więc bardzo blisko nominalnych 30. Druga różnica tkwi w rozdzielczości. P2035 dysponuje tylko 600x600 dpi i pomimo obecności ulepszacza, w postaci trybu 1200 FastRES, różnice na niekorzyść w jakości druku fragmentów wymagających precyzji rysunku albo delikatnego cieniowania nie są trudne do zauważenia. Po trzecie tańszy model został pozbawiony dupleksu oraz wewnętrznej karty sieciowej. Obu akcesoriów nie ma nawet na liście opcji, dostępne sa tylko mniej funkcjonalne zewnętrzne serwery druku.

Po czwarte tańszy model obsługuje tylko niewielkie zasobniki z tonerem. Startowy wystarcza na 1000 stron, bardziej ekonomiczny na 2300. Nawet w oszczędnościowej konfiguracji koszt druku strony jest bardzo poważny. Z tego powodu osoby, które częściej drukują powinny wybierać modele droższe przy zakupie, ale tańsze w eksploatacji. Do jakości druku tekstu nie mamy zastrzeżeń, gorsze wrażenie sprawiało nierówne pokrycie czernią większych powierzchni. Ta wada jest wyraźnie widoczna przy skośnym oświetleniu. Nieźle wypadły szare przepływy i drobny tekst, gorzej wysokorozdzielcza grafika.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier