HP LaserJet Pro 300 color MFP M375nw

HP LaserJet Pro 300 color MFP M375nw jest urządzeniem czterofunkcyjnym. Drukuje, skanuje, faksuje i kopiuje. Panel sterowania został wyposażony w duży ekran dotykowy. Urządzenie może pracować podłączone do komputera przez USB albo w sieci zarówno kablowej, jak i bezprzewodowej. Ma też drugie gniazdko USB do podłączenia pamięci do składowania skanów oraz magazynowania plików do wydruku.

HP LaserJet Pro 300 color MFP M375nw jest kombajnem czterofunkcyjnym, drukuje, skanuje, faksuje i kopiuje. Już z zewnątrz wyróżnia się nietypowym wyglądem, w tym panelem sterowania, w którym zamiast charakterystycznej dla kombajnów wielofunkcyjnych całej gromady przycisków, wykorzystuje się duży ekran dotykowy. Dzięki niemu praca stała się bardziej komfortowa. Kolejną nowością jest funkcja i system ePrint. Poszczególne drukarki mają swoje unikalne adresy e-mail. Wysyłając tam odpowiedni załącznik, niekoniecznie z komputera, uruchamia się proces drukowania. Urządzenie może pracować w sieci zarówno przez połączenie kablowe, jak i bezprzewodowe. Ma też gniazdko USB, przez które można podłączyć pamięć do składowania skanów oraz czerpania plików do wydruku.

Wewnątrz urządzenia pracuje ten sam mechanizm do druku jednofazowego, znany z wcześniejszych modeli HP i Canona. Mechanizm z M375nw nominalnie drukuje z szybkością 18 stron na minutę, zarówno czarnych, jak i kolorowych. Długo, bo aż 17 sekund czeka się na pierwszą stronę. Maksymalna rozdzielczość druku sięga 600 dpi, które dzięki modulacji siły światła lasera można uważać za równoważne 3600x600 dpi. Urządzenie ma procesor rastrujący, który obsługuje polecenia wydawane w trzeciej wersji PostScriptu oraz szóstej PCL-a. Szufladowy podajnik papieru mieści 250 stron, a rozkładana tacka dodatkowe 50 kartek, przy czym obsługuje także nieco grubsze (do 176 g/m2) nośniki.

Zobacz również:

  • Jaką drukarkę z systemem stałego zasilania atramentem kupić? [RANKING 2022]
HP LaserJet Pro 300 color MFP M375nw

sterownik drukarki

W drukarce wymienia się bębny razem z tonerem. Taki system drukuje drożej, w wypadku MFP M475dw nawet po wybraniu większych, bardziej ekonomicznych nabojów z serii CE410X+CE411A

drukowanie nie jest tanie. Na stronę mono trzeba wydać 9, a na kolorową aż 30 groszy.

HP LaserJet Pro 300 color MFP M375nw

sterownik skanera

Wyniki testu

Skaner nie ma tak zadowalających parametrów, ale w testach pokazał się z dobrej strony. W zasięgu jego możliwości jest nawet skanowanie prostszych fotografii. Dysponuje rozdzielczością 1200 dpi. W automatycznym podajniku mieści się 50 kartek. Skaner współpracuje z programem Readiris Pro 12 do rozpoznawania tekstu, który z trudniejszymi zadaniami (brudne tło, zmiany jasności) radzi sobie nie najlepiej. Jakości sprzętu nie dorównuje jakość sterownika TWAIN, praktycznie bez korekcji i filtrów. Unika się skanowania wstępnego, co przyspiesza pracę z A4, ale wydłuża przy innych formatach.

HP LaserJet Pro 300 color MFP M375nw

wyniki testów

W teście kombajn uzyskał niezłe oceny, w większości podobne do najlepiej ocenionego siostrzanego modelu MFP M475dw. Niższe oceny są głównie skutkiem nieco wolniejsze pracy oraz braku dupleksu. Pod względem jakości oba urządzenia wypadły prawie tak samo. Drukarka okazała się bardzo dobra do tekstu i prostej grafiki, ale mniejsze detale nie wychodziły już tak wyraźnie. Wyostrzanie, zwykle standardowo stosowane w sterownikach HP pomaga uwidocznić drobne detale, jeśli są niezbyt blisko siebie, ale przeszkadza w cieniowaniu, które jest najsłabszą stroną funkcji drukowania. Mimo to drukarka wypadła lepiej od konkurencji. Słabe noty uzyskał skaner, przeciętne ReadIris Pro 12 dodawany do rozpoznawania tekstu.