HP Mini Note 2140 (NN355EA)

Typowy netbook do pracy wyposażony w niezbyt wydajny procesor Intela N270 i zintegrowaną kartę graficzną GMA 950. W przeciwieństwie do większości komputerów nie jest wykonany na wysoki połysk ale pomimo tego ma ciekawą obudowę imitującą szczotkowane aluminium z dwoma nietypowymi przełącznikami o futurystycznym kształcie.

Nie wszystkim przypadają do gustu netbooki wykonane na wysoki połysk, które na początku wyglądają świetnie, a potem szybko się rysują i niszczą. Dobrą alternatywa dla nich może okazać się netbook HP, który wyposażony jest w sztywną obudowę z fakturą imitującą szczotkowane aluminium. Co istotne waży tylko 1,17 kg, a wyposażony jest wygodną klawiaturę (25x10 cm – dł./szer.) z dużymi klawiszami o szerokości 1,8 cm. To jedna z większych klawiatur jakie możemy znaleźć wśród netbooków wyposażonych w 10 calową matrycę, chociaż sam netbook okazuje się jednym z mniejszych.

Matryca

W HP Mini Note 2140 zastosowano dosyć nietypowy ekran o przekątnej 10,1 cala ale nieco mniejszej rozdzielczości 1024x576 pikseli. W porównaniu do typowej matrycy 10 calowej, która pracuje z rozdzielczością 1024x600 pikseli różnica jest praktycznie niezauważalna.

Podzespoły

To starszej generacji netbook, który zbudowano w oparciu o procesor Atom N270 i chipset 945GSE z zintegrowanym układem graficznym Intela GMA 950. Procesor ten pracuje z prędkością 1,6 GHz (pobiera przy tym 2,5 W) w połączeniu z zintegrowaną kartą graficzną Intela polecany jest do pracy z mniej wymagającymi aplikacjami i starszym systemem Windows XP lub Windows 7. Dzięki 2 GB pamięci, pracuje się na nim całkiem wygodnie, choć też potrafi się „zamulić”. Atutem tej konfiguracji jest gniazdo ExpressCard 54, które pozwala na podłączenie dodatkowych urządzeń rozszerzających możliwości netbooka.

Czas pracy na baterii

Zastosowany w tym komputerze akumulator o niskiej pojemności 2400 mAh pozwolił producentowi zbudować jedne z najlżejszych netbooków wyposażonych w matrycę o przekątnej 10 cali. Niestety, kosztem czasu pracy na baterii, netbook gdy nie jest zbyt intensywnie wykorzystywany pracuje nieco ponad cztery godziny (test MobileMark07 Reader). To stanowczo za krótko, dlatego warto wybrać wersję z pojemniejszym akumulatorem, kosztem nieco większego ciężaru netbooka.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: