HP Pavilion dv6-2002 VLO48EAAKD

Zalety:

  • Mocna obudowa
  • Dobra wydajność
  • Bogate wyposażenie

Wady:

  • Wysoka cena

Pavilion dv6-2002 to średniej wielkości notebook z 15,6-calową matrycą. Mocny procesor, bogate wyposażenie, pełnowymiarowa klawiatura, ładna i dobrze wykonana obudowa sprawiają, że Pavilion dv6-2002 to idealny komputer dla osób szukających ładnego, dobrze wykonanego, poręcznego i wszechstronnego komputera do domu.

HP Pavilion dv6-2002 wyposażony jest w obudowę wykonaną z błyszczącego plastiku, na który naniesiono srebrne ozdobniki. Całość prezentuje się bardzo ładnie, jest starannie wykonana. Jedynym minusem obudowy są jedynie odciski palców, które zostają na jej błyszczących powierzchniach. Laptop HP Pavilion dv6-2002 wyposażony jest w wygodną pełnowymiarową klawiaturę (35x11 cm – dł./szer.), ma też czytnik linii papilarnych. Niestety, zamontowany w tym komputerze akumulator ma dosyć niską pojemność 4200 mAh, dlatego na baterii pracuje dosyć krótko bo nieco ponad trzy godziny.

Matryca

Zastosowana w HP Pavilion dv6-2002 matryca o przekątnej 15,6 cali pracuje z standardową rozdzielczością 1366x768 pikseli. Kontrast (206:1), jasność (181 cd/m2) nie odbiegają od średniej, matryca ta cechuje się za to naturalną temperaturą barwową (6460 K) i niskim jak na laptopy współczynnikiem DeltaE (10 pkt – im mniejsza wartość tym lepiej odwzorowuje barwy).

Podzespoły

Core i7 720QM to najsłabszy procesor spośród rodziny procesorów Core i7 o taktowaniu 1,6 GHz. Wyposażony jest w cztery rdzenie i technologię HyperThreading, co w efekcie pozwala na przetwarzanie osiem wątków jednocześnie. Dzięki technologii Intel Turbo Boost, przy korzystaniu z aplikacji nie wykorzystujących wszystkich rdzeni procesora, możliwe jest przyspieszenie zegara taktującego do 2,8 GHz. Jeżeli chodzi o wydajność w grach to zastosowany układ graficzny NVIDIA GeForce GT 230M okazuje się wolniejszy od układu ATI Radeon HD 4650. Taka konfiguracja pozwala na uruchomianie najnowszych gier, jednak aby uzyskać odpowiedni komfort grania, musimy ograniczyć liczbę wyświetlanych detali lub zrezygnować z bardziej wymagających efektów. Przykładowo, Crysis będzie wymagał ustawienia jakości generowanego obrazu na średnią (28 kl./s).

Istotną cechą HP Pavilion dv6-2002 jest bogate wyposażenie. Użytkownik do dyspozycji dostaje m.in. cztery gniazda USB, w tym jedno dzielone z eSATA, gniazdo HDMI, komplet interfejsów bezprzewodowych (WLAN „n”, Bluetooth) i czytnik płyt Blu-ray. w HP Pavilion dv6-2002 jest też zintegrowany tuner TV.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier