HP Pavilion dv7-1199ew

Zalety:

  • Bogactwo interfejsów
  • Czytnik Blu-ray
  • Zadowalający czas pracy na baterii

Wady:

  • Wysoki poziom hałasu
  • Wymiary i waga
  • Wysoka cena

Jeśli podoba ci się seria HP Pavilion dv5, ale 15-calowe ekrany cię nie satysfakcjonują, być może zainteresujesz się większą rodziną dv7.

Z wyjątkiem rozmiaru matrycy LCD laptopy Pavilion dv7 praktycznie niczym nie różnią się od modeli dv5, a za sprawą sporych gabarytów przypominają rodzinę HDX18. Ta sama, co w dv5 obła stylistyka ze srebrzystymi kolorami, szyba ochronna obejmująca nie tylko matrycę, ale i jej ramę, nad klawiaturą dotykowy panel QuickPlay do sterowania odtwarzaniem multimediów, a przede wszystkim identyczny, bogaty zestaw interfejsów obejmujący m.in. porty HDMI, eSATA czy FireWire. Dla tych użytkowników, którym złączy wciąż będzie za mało albo zatęsknią do modemu telefonicznego (porzuconego przez HP), do dyspozycji jest gniazdo replikatora portów.

Oprócz wspomnianego wcześniej panelu dotykowego do obsługi multimediów służy dołączony pilot na podczerwień (w formacie karty ExpressCard/54) oraz aplikacja QuickPlay funkcjonalnością odpowiadająca Windows Media Center zawartej w Viście Home Premium. Wbudowane głośniki firmy Altec Lansing z subwooferem pozwalają cieszyć się dźwiękiem o bardzo dobrym brzmieniu jak na laptop. Ekran o rozdzielczości 1440x900 zapewni wystarczające jak na 17-calową przekątną doznania przy oglądaniu filmów z wbudowanego czytnika Blu-ray, aczkolwiek jego jakość nie dorównuje matrycy zastosowanej w HDX18 – ma niższą jasność i 5-krotnie gorszy kontrast.

W naszych testach Pavilion dv7-1199ew sprawował się niemal tak samo, jak mniejszy i niemal połowę tańszy dv5-1040ew wyposażony w wolniejszy procesor, mniejszą pamięć i twardy dysk (dv7 oferuje dwa napędy po 320 GB), a tylko nieznacznie gorzej od mającego podobną cenę HDX18-1080ew z mocniejszym CPU. Szczególnie gracze nie odczują różnicy: wydajność grafiki tych trzech HP jest praktycznie identyczna (wszystkie wykorzystują układ GeForce 9600M GT 512 MB). Jedynie ci, którzy zabiorą dv7 w podróż będą mieli powody do radości, bowiem laptop pracuje na baterii najdłużej z całej trójki – średnio nieco ponad 3 godziny.Problemem notebooka HP jest wysoki poziom hałasu podczas pracy. Zarówno w trybie bezczynności (wyświetlanie pulpitu systemu operacyjnego) jak i pod pełnym obciążeniem komputer jest o wiele głośniejszy od większości konkurentów.