HP ProBook 6545b (NN192EA)

Jeden z pierwszych netbooków jakie mieliśmy okazję testować, który został zbudowany na platformie AMD Tigris z procesorem Turion II. To typowa konfiguracja do pracy, do tego z praktyczną obudową, wykonaną w klasycznym stylu. Pod względem wydajności odpowiada notebookom zbudowanym na procesorze Intela Core 2 Duo T6600, choć ma nieco szybszy układ graficzny.

Zbudowany na platformie AMD Tigris z procesorem Turion II M520 i zintegrowanym układzie graficznym ATI Radeon HD 4200. Wyposażony jest w matrycę o przekątnej 15,6 cali.

Osoby przyzwyczajone do obłych i błyszczących konstrukcji mogą się czuć rozczarowane bo HP ProBook 6545b to dosyć ascetyczna konstrukcja, o prostych kształtach i stonowanej stylistyce. Jest mocna (zawiasy wykonane z metalu, dodatkowe wzmocnienia) i sztywna. Z pewnością będzie nam długo służyć i dobrze chronić podzespoły komputera. Nie jest to lekki notebook, bo wazy 2,73 kg (371x248x30 mm – dł./gł./wys.).

Matryca

Zastosowana matryca o przekątnej 15,6 cali pracuje z nieco wyższą niż standardowe ekrany o tej przekątnej rozdzielczością 1600x900 pikseli. To Duzy plus tej konfiguracji, chociaż zastosowany ekran nie jest zbyt jasny (151 cd/m2).

Podzespoły

Tigris jest pierwszą aktualizacją platformy mobilnej AMD od czasu wprowadzenia Pumy . Bazuje na procesorach Athlon i Turion II X2. Współpracują one z chipsetem RS880M oraz nowym mostkiem południowym SB710. Notebook HP wykorzystuje procesor Turion II X2 M600 Ultra - 2,4 GHz, jego wydajność jest nieco niższa niż Intelowego Core 2 Duo T6400. Szybszy od zintegrowanej grafiki Intela okazuje się wykorzystywany przez ten notebook układ ATI Radeon HD 4200. Nie jest to jednak konstrukcja dla graczy nawet przy znacznym zredukowaniu liczby wyświetlanych efektów, będziemy mieli problemy z uzyskaniem odpowiedniego komfortu grania w takie tytuły jak FarCry 2, S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky.

Czas pracy na baterii

Nowa platforma AMD okazuje się całkiem dobrym wyborem jeżeli chodzi o energooszczędność, bo testowany przez nas notebook nawet intensywnie wykorzystywany potrafi pracować na akumulatorze o pojemności 4910 mAh prawie cztery godziny (233 minut w teście MobileMark07 Productivity).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: