HP TouchSmart tx2

Zalety:

  • Ciekawy wygląd
  • Czas pracy na baterii

Wady:

  • Brak gniazda HDMI

Największą zaletą tego laptopa jest obracany, dotykowy ekran, który możemy używać w tradycyjnym ustawieniu lub wykorzystywać jako notes (w zestawie jest specjalny rysik). Zamiast rysika możemy używać palca lub specjalnego pilota na podczerwień.

TouchSmart tx2 to poręczny tablet PC, który wyposażono w dotykowy ekran o przekątnej 12,1 cala. Reaguje on zarówno na dotyk palców, jak i na specjalny rysik, mysz jest więc zbędna. Co istotne rysik nie wymaga żadnych baterii, a w zestawie znajdziemy też miniaturowy pilot do zdalnego sterowania w postaci karty ExpressCard. Laptop wyróżnia się starannie wykonaną i stylową obudową z charakterystycznym ornamentem, który został wykonany w technologii HP Imprint, stosowanej w całej rodzinie HP Pavilion. Wyposażono go w procesor AMD Turion X2 RM-74 oraz kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD 3200. Notebook posiada także złącze dokowania do stacji HP.

Obudowa

Laptop pomimo, że niezbyt duży (306x224x35 mm, - dł./szer./wys.) jak na swoje wymiary jest dosyć ciężki, ponieważ waży 2,3 kg. Sama bateria o pojemności 73 Wh waży ponad 400 g i wyraźnie wystaje z obudowy. Dużym plusem obudowy jest za to mocna i sztywna pokrywa, która dobrze chroni matrycę przed uszkodzeniami. Do dyspozycji mamy też wygodną klawiaturę (27x10,5 cm – dł./szer.) z dużymi klawiszami (1,8 mm).

Rozmieszczenie gniazd i podzespołów w laptopie (patrząc od przodu i idąc przeciwnie do wskazówek zegara):

Lewa strona – gniazdo zasilania, czytnik kart pamięci, ExpressCard 34, napęd optyczny

Przód – przełącznik do uruchamiania komputera, czujnik podczerwieni, gniazda audio, przełącznik do wyłączania bezprzewodowych interfejsów

Prawa strona –rysik, USB, LAN, Expansion Port 3, VGA, otwory wentylacyjne

Tył – otwory wentylacyjne, bateria, modem, 2x USB, Kensington Lock

Matryca

Laptop wyposażony jest w dotykowy ekran o przekątnej 12,1 cala, który generuje obraz w natywnej rozdzielczości 1280x800 pikseli. Ekran możemy obracać wokół osi i używać jak tablet. Możemy po nim pisać za pomocą bezprzewodowego rysika, nic nie stoi również na przeszkodzie, aby do sterowania systemem zamiast myszki używać palców. Pomocna w tym jest technologia Multi-touch Gestuers, która pozwala na sterowanie okienkami za pomocą gestów wykonywanych palcami.

Wyposażenie

Komputer korzysta z dwurdzeniowego procesora AMD Turion 64 X2 RM-74 i wyposażony jest w 6 GB pamięci RAM, twardy dysk o pojemności 320 GB oraz nagrywarkę DVD +/-RW. Za komunikację odpowiada wbudowana karta sieci bezprzewodowej w standardach a/g/ n oraz karta sieciowa Gigabit Ethernet. Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialna jest karta graficzna ATI Radeon HD 3200, która jest jednak zbyt wolna, jak na wymagania bardziej zaawansowanych gier.

Czas pracy na baterii

TouchSmart tx2 wyposażony jest w dosyć baterię o dużej pojemności 73 Wh, co wyraźnie przekłada się na dobry czas pracy komputera na akumulatorze, który nawet przy intensywnym obciążeniu pracuje prawie 4 godziny (228 minut w teście MobileMarka 2007 – Productivity).


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier