HTC Desire S

HTC Desire S to nowa wersja jednego z najpopularniejszych smartfonów na rynku. Charakteryzuje się on 3,7" wyświetlaczem, ładną obudową oraz świetnym interfejsem HTC Sense. Sprawdźmy, czy HTC Desire S wyróżnia się na tle innych urządzeń i czy może on być obiektem porządania, tak jak sugeruje jego nazwa.

Obudowa

HTC Desire S jest urządzeniem wykonanym z niezwykłą dbałością. Jego tylna klapka została wytworzona po części z metalu i po części z plastiku pokrytego gumą. Przez to telefon charakteryzuje się większą wytrzymałością. Producent nie zdecydował się na zastosowanie gumy na całej tylnej klapce i jest to zabieg jak najbardziej przemyślany. Wytrzymałość smartfona byłaby większa, ale ucierpiałaby na tym jego estetyka.

Nie mamy zastrzeżeń do przodu smartfona, gdyż znajduje się tam chemicznie hartowane szkło Gorilla Glass, które bardzo dobrze ochroni telefon m.in. przed porysowaniem. Jest to obecnie najlepszy materiał tego typu dostępny na rynku.

Zobacz również:

  • Zniżki do 2000 złotych - oto Tanie Kupowanie

Ekran

HTC Desire S został wyposażony w ekran Super LCD o przekątnej 3,7" i rozdzielczości 480x800. Dzięki wysokiemu DPI obraz na nim jest odpowiednio szczegółowy i naturalny.HTC Desire S potrafi wyświetlić aż 16 milionów barw, co jest standardem we wszystkich nowoczesnych telefonach.

HTC Desire S nie jest ideałem, jeśli chodzi o korzystanie z niego w świetle słonecznym. Jedynymi panelami, które naprawdę dobrze radzą sobie w takich warunkach są różnego rodzaju AMOLEDy oraz N.O.V.A.

HTC Desire S prezentuje się dobrze, jeśli chodzi o multitouch. Smartfon poprawnie wykrywa nawet cztery palce, co jest liczbą w zupełności wystarczającą w grach oraz codziennym użytkowaniu. Ekran jest też bardzo czuły, dzięki czemu jego obsługa jest po prostu przyjemna i nie sprawia jakichkolwiek problemów.

Interfejs i system

System zainstalowany na HTC Desire S to Android 2.3.3 Gingerbread wyposażony w dodatkową nakładkę HTC Sense w wersji 3.0. Połączenie to wypada całkiem nieźle, jednak ma kilka wad, z których największą jest odbieranie połączenia. By to zrobić, należy przeciągnąć słuchawkę do pierścienia znajdującego się w dolnej części ekranu. Zajmuje to bardzo dużo czasu, przez co kilka razy zdarzyło mi się nie odebrać połączenia na czas.

HTC Desire S daje nam do dyspozycji 7 pulpitów ekranowych, na których znajdują się widżety. Są one ładne i użyteczne, a wśród nich znajdziemy między innymi słynny zegar ekranowy HTC, aplikację Friends Stream oraz prognozę pogody.

Multimedia i GPS

HTC Desire S prezentuje się tu średnio. Co prawda widywaliśmy lepsze zdjęcia, jednak i ten telefon będzie mógł pełnić funkcję podręcznego substytutu aparatu, zwłaszcza, jeśli fotografowana przez nas scena będzie dobrze oświetlona.

HTC Desire S
HTC Desire S

Dobrze zaprezentował się też GPS, który ze względu na fabrycznie zainstalowane Mapy Google jest darmowy. Nie sprawia on jakichkolwiek problemów i ze względu na możliwość sterowania głosem jest bardzo wygodny. Więcej informacji na temat Google Maps znajdziecie w jego opisie na portalu Android Life.

Porty

Zestaw interfejsów jest tu standardowy, znajdziemy więc tylko gniazda miniJack 3,5mm i microUSB oraz slot na karty microSD.

Procesor i RAM

HTC Desire S został wyposażony w procesor Qualcomm MSM8255 1 GHz. Jest to jednostka bardzo wydajna, która powinna wystarczyć absolutnie każdemu. Z kolei zastosowany GPU to Adreno 220, który wystarczy do wszystkich najnowszych gier, nawet do Asphalt 5 czy N.O.V.A. 2.

Oprócz tego znajdziemy tu 768MB pamięci RAM, dzięki czemu telefon nie powinien się zapchać od zbyt dużej liczby procesów. Z całą pewnością mamy do czynienia z telefonem odpowiednio wydajnym.

Testy wydajności

HTC Desire S
HTC Desire S

HTC Desire S w testach wypada dobrze, jednak mimo to nie jest liderem rankingu. W najpopularniejszym teście Quadrant telefon wypada tylko o 20% gorzej od takich konstrukcji jak HTC Sensation oraz HTC Evo 3D.

Testy baterii

HTC Desire S

W naszym teście akumulatora HTC Desire S nie wypadł najlepiej. Tak jak inne urządzenia tego typu, także i on przy pełnym obciążeniu wytrzyma co najwyżej kilka godzin bez konieczności podłączenia ładowarki.

Komentarz redakcji

HTC Desire S jest telefonem co najmniej ciekawym. Charakteryzuje się dobrą (jak na jednostkę jednordzeniową) wydajnością, designem charakterystycznym dla telefonów HTC oraz świetną jakością wykonania. Polecamy przede wszystkim osobom, które nie potrzebują dużego ekranu o przekątnej 4" i więcej oraz dwurdzeniowej konstrukcji, a mimo to chcą mieć porządnego smartfona.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: