HTC Incredible S

HTC Incredible S to smartfon dosyć leciwy, jednak mimo to bardzo dobry. Kilka miesięcy temu był on uważany za telefon niemalże idealny, który mógł konkurować zarówno z iPhonem, jak też flagowymi konstrukcjami Samsunga. Zobaczmy czy ta jednordzeniowa propozycja nadal jest godna uwagi.

Obudowa

HTC Incredible S to telefon wykonany z ogromną dbałością. Bardzo cieszy nas mnogość użytych do tego procesu materiałów. Oznacza to, że tył telefonu został wykonany z gumy, a ramka otaczająca ekran z metalu. Konstrukcja ta jest bardzo przemyślana. Guma z tyłu chroni telefon przed uszkodzeniami, a metalowa ramka minimalizuje ryzyko zbicia ekranu. Co prawda w zamian za to możliwe jest powstanie odprysków na metalu, ale lepiej mieć porysowany telefon niż zbity ekran.

Nie mamy zastrzeżeń do przodu smartfona, gdyż znajduje się tam materiał Gorilla Glass, który bardzo dobrze ochroni telefon m.in. przed porysowaniem. Jest to obecnie najlepszy materiał tego typu i nie mamy do czego się tu przyczepić.

Zobacz również:

  • To naprawdę się dzieje! Realme dodało gazu i rozpoczęło współpracę z Coca-Colą

Ekran

HTC Incredible S został wyposażony w ekran Super LCD o przekątnej 4" i rozdzielczości 480x800. Jak widać, ma on bardzo dobre parametry techniczne. Kolory wyglądają na nim bardzo dobrze, nie mamy też zastrzeżeń do wygody obsługi ekranu.

HTC Incredible S potrafi wyświetlić aż 16 milionów barw, co docenią przede wszystkim osoby używające wcześniej tańszych smartfonów, wyposażonych w gorsze ekrany.

HTC Incredible S spisuje się stosunkowo dobrze podczas korzystania z niego w pełnym świetle słonecznym, jednak mimo to daleko mu do ideału. Jedynymi panelami, które radzą sobie z takimi warunkami są różnego rodzaju AMOLEDy oraz N.O.V.A.

HTC Incredible S prezentuje się dobrze, jeśli chodzi o multitouch, gdyż poprawnie wykrywa nawet cztery palce, co jest liczbą w zupełności wystarczającą.

Interfejs i system

System zainstalowany na HTC Incredible S to Android 2.3.3 Gingerbread wyposażony w dodatkową nakładkę HTC Sense w wersji 2.1. Interfejs telefonu jest więc bardzo ładny. HTC słynie ze swojego autorskiego interfejsu, który sprawia, że firma ta ma w swoim portfolio jedne z najwygodniejszych urządzeń dostępnych na rynku.

HTC Incredible S daje nam do dyspozycji 7 pulpitów ekranowych, na których znajdują się widżety. Są one ładne i użyteczne, a wśród nich znajdziemy między innymi zegar ekranowy , aplikację Friends Stream oraz prognozę pogody.

Multimedia i GPS

HTC Incredible S robi ładne zdjęcia. Z całą pewnością telefon ten może zastąpić prosty model aparatu kompaktowego. Nie mamy również zastrzeżeń do nagrywanych filmów.

HTC Incredible S
HTC Incredible S

HTC Incredible S ma również dobry GPS, który ze względu na fabrycznie zainstalowane Mapy Google jest darmowy. Co więcej, bezpłatny GPS od Google działa dobrze, nie mieliśmy z nim jakichkolwiek problemów. Pokazywał dobre trasy, nie zawieszał się, zaś polski lektor mówił wyjątkowo wyraźnie. Co więcej, Google Maps pozwalają nam podać nazwę wyszukiwanego przez nas punktu za pomocą głosu. Funkcja ta działa bardzo dobrze, lecz warto pamiętać, że podczas jej używania należy posługiwać się językiem polskim. O ile "McDonald’s" Google odczytał bardzo dobrze, to KFC wyszukiwał jako "kejefsi". Pomogło tu użycie zwrotu "Ka eF Ce", tak samo podczas wyszukiwania restauracji Sphinx powinno się podać ją jako "sphinks".

Porty

Zestaw interfejsów jest tu standardowy, znajdziemy więc tylko gniazda miniJack 3,5mm i microUSB oraz slot na karty microSD. Zabrakło tu HDMI, które zmieniłoby telefon w przenośny odtwarzacz filmów.

Procesor i RAM

HTC Sensation został wyposażony w procesor Qualcomm MSM8255 taktowany zegarem 1 GHz. Jest to jednostka bardzo wydajna, która powinna wystarczyć absolutnie każdemu. Z kolei zastosowany GPU to Adreno 205, który wystarczy do wszystkich najnowszych gier.

Oprócz tego znajdziemy tu 768MB pamięci RAM, dzięki czemu telefon nie powinien się zapchać od zbyt dużej liczby procesów. Co prawda jest to mniejsza ilość od 1GB znajdowanego w topowych smartfonach, jednak powinna być w zupełności wystarczająca.

Testy wydajności

HTC Incredible S
HTC Incredible S

HTC Incredible S jest jednordzeniową konstrukcją, więc siłą rzeczy nie może wygrać z najnowszymi smartfonami dwurdzeniowymi takimi jak LG Swift 3D, Samsung Galaxy S2 oraz HTC Sensation. Testy to tylko potwierdzają.

Testy akumulatora

HTC Incredible S

Duży ekran to znak, że akumulator rozładuje się bardzo szybko. Tak jest też w tym przypadku. W teście intensywnego użycia sieci akumulator rozładowuje się w niespełna cztery godziny.

Ciekawostki

HTC Incredible S ma dotykowe i pojemnościowe przyciski, które potrafią dostosowywać swoją orientację do ułożenia telefonu, ale tylko po przechyleniu telefonu w lewo.

Efekt ten uzyskano za pomocą folii z trójkątnymi pryzmatami. Są one podświetlona małymi diodami LED umieszczonymi w pionie i poziomie. Odpowiednie diody aktywują się po otrzymaniu sygnału z akcelerometru.

Komentarz redakcji

HTC Incredible S to bardzo dobry smartfon, który możemy polecić. Co prawda nie jest najwydajniejszy na rynku, jednak nadal starczy do uruchomienia wszystkich nowych gier. Polecamy wszystkim, na których nie działa magia rdzeni i megaherców, a szukają po prostu dobrego i wygodnego w użyciu smartfona.