HTC Salsa

HTC Salsa to bardzo ciekawy smartfon, który został stworzony pod kątem zwykłych użytkowników. Jest to ciekawe, gdyż producenci skupiają się na tworzeniu wielkich komórek, zapominają jednak o wielbicielach małych urządzeń, które nadal chce kupować sporo osób. Testowany przez nas telefon będzie produktem właśnie dla nich. Na tle innych smartfonów wyróżnia się on przyciskiem "Facebook", który pozwala na natychmiastowe łączenie się z najpopularniejszym portalem społecznościowym na świecie.

Specyfikacja

Kilknij tutaj, by zapoznać się z pełną specyfikacją.

Obudowa

HTC Salsa pod względem obudowy wypada co najmniej dobrze. Wszystko z powodu wykonania jej z kilku różnych materiałów takich jak metal oraz plastik pokryty warstwą gumy. Z tego powodu telefon prezentuje się bardzo dobrze pod względem estetyki i wytrzymałości. Nie mamy też negatywnych uwag, jeśli chodzi o przednią część obudowy telefonu. Została ona bowiem pokryta tworzywem Gorilla Glass, które charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na zarysowania.

Zobacz również:

  • Zniżki do 2000 złotych - oto Tanie Kupowanie

Ekran

HTC Salsa wyposażono w ekran LCD o przekątnej 3,4", który wygląda całkiem zwyczajnie i nie imponuje pod względem natężenia kolorów czy jasności. Oprócz tego ma on bardzo małą rozdzielczość 320x480, która też pozytywnie nie wpływa na ocenę tej części telefonu.

Ekran ten potrafi wyświetlić aż 16 milionów barw, co docenią przede wszystkim osoby używające wcześniej tańszych smartfonów, wyposażonych w gorsze ekrany.

Telefon nie spisuje się podczas używania go w świetle słonecznym. Wskutek zbyt małej jasności na wyświetlaczu telefonu zobaczymy co najwyżej własne odbicie.

Interfejs

System zainstalowany na HTC Salsa to Android 2.3.4 Gingerbread wyposażony w dodatkową nakładkę HTC Sense w wersji 3.0. Połączenie to wypada całkiem nieźle, jednak ma kilka wad, z których największą jest odbieranie połączenia. By to zrobić, należy przeciągnąć słuchawkę do pierścienia znajdującego się w dolnej części ekranu.

HTC Salsa daje nam do dyspozycji 7 pulpitów ekranowych, na których znajdują się widżety. Są one ładne i użyteczne, a wśród nich znajdziemy między innymi zegar ekranowy , aplikację społecznościową Friends Stream oraz prognozę pogody.

Multimedia i GPS

HTC Salsa na tym polu wypada odpowiednio dobrze i nie możemy na nie narzekać. Co prawda HTC Salsa nie zastąpi nam lustrzanki, ale dobrze sprawdzi się jako zastępstwo aparatu kompaktowego. Nie mamy również zastrzeżeń do jakości filmów, wszystko wygląda tu tak, jak powinno. Osobom korzystającym z Facebooka zapewne spodoba się też możliwość wysyłania zrobionych przez siebie zdjęć bezpośrednio na niego.

HTC Salsa
HTC Salsa
HTC Salsa

Dobrze zaprezentował się też GPS, który ze względu na fabrycznie zainstalowane Mapy Google jest darmowy. Co więcej, bezpłatny GPS od Google działa dobrze, nie mieliśmy z nim jakichkolwiek problemów. Pokazywał dobre trasy, nie zawieszał się, zaś polski lektor mówił wyjątkowo wyraźnie. Co więcej, Google Maps pozwalają nam podać nazwę wyszukiwanego przez nas punktu za pomocą głosu. Funkcja ta działa bardzo dobrze, lecz warto pamiętać, że podczas jej używania należy posługiwać się językiem polskim. O ile "McDonald’s" Google odczytał bardzo dobrze, to KFC wyszukiwał jako "kejefsi". Pomogło tu użycie zwrotu "Ka eF Ce", tak samo podczas wyszukiwania restauracji Sphinx powinno się podać ją jako "sphinks".

Testy wydajności

HTC Salsa
HTC Salsa

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki wszystkich wykonanych przez nas testów, kliknij tutaj.

HTC Salsa także pod tym względem nie jest asem. Nie został on wyposażony w najlepsze podzespoły i widać to w testach. Ze względu na niską rozdzielczość niekoniecznie będą tu też działać wszystkie najnowsze gry.

Testy baterii

HTC Salsa

Pod względem naszego testu baterii HTC Salsa wypada lepiej od innych urządzeń. Przy pełnym zużyciu wytrzyma on nawet godzinę lub dwie dłużej niż inne przetestowane przez nas urządzenia.

Wnioski

HTC Salsa to bardzo ładny i wytrzymały smartfon, którego wysoka cena nie jest w żaden sposób uzasadniona. Bardzo dobra obudowa to za mało, by bez wyrzutów sumienia zapłacić za telefon ponad 1300 zł. Zabrakło tu ekranu dobrej jakości oraz wysokiej wydajności czyli rzeczy, w które powinien być wyposażony smartfon ze średnio-wysokiej półki cenowej.

Kliknij tutaj, by sprawdzić aktualną cenę tego telefonu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: