Hannspree Hannspad SN10T1

Hannspad SN10T1 wyposazony jest w duzy 10,1 calowy ekran, który pracuje z rozdzielczością 1024x600 pikseli. System Google Android 2.2 z nakładką TAPnTAP doskonale współgra z tym tabletem. Niestety nie jest spolszczony. do dyspozycji mamy dwa interfejsy bezprzewodowe Bluetooth i Wi-Fi. Największymi zaletami tego tabletu są wydajna platforma NVIDIA Tegra 2 i 16 GB wbudowanej pamięci flash i wbudowany czytnik kart pamięci.

Obudowa

Plastikowa obudowa ze srebrną ramką nie robi takiego wrażenia, jak iPad czy Samsung Galaxy Tab, jednak nie można mieć do niej żadnych zastrzeżeń, jeżeli chodzi o jakość wykonania czy sztywność. Przyznaliśmy jej 8 pkt w 10-stopniowej skali. Tablet wyposażono w trzy przyciski do uruchamiana urządzenia i regulacji głośności oraz trzy dotykowe: do wyświetlania opcji, cofania ostatnio wykonywanej czynności i wywoływania głównego ekranu. Do dyspozycji masz gniazdo mini USB do połączenia tabletu z komputerem, wyjście mini HDMI (1080p) i czytnik kart pamięci MicroSDHC (do 32 GB). Akumulator ładuje się po podłączeniu zewnętrznego zasilacza.

Ekran i sterownie

Duży jak na tablety ekran o 10,1-calowej przekątnej pracuje w rozdzielczości 1024x600 pikseli. Wyświetla dobry obraz, ale ma wąskie kąty widzenia, dlatego za jakość obrazu przyznaliśmy 7 pkt na 10 możliwych do zdobycia. Wyposażony jest w błyszczącą szybkę i pojemnościowy system pozycjonowania dotyku. Tablet obsługuje się palcem, ale do dyspozycji masz też wygodną wirtualną klawiaturę z szeroko rozstawionymi klawiszami.

System i aplikacje

Tablet pracuje z systemem Google Android 2.2. Zainstalowane aplikacje pozwalają na wygodne odtwarzanie muzyki czy filmów i przeglądanie zdjęć. Charakterystyczna dla tego modelu nakładka TAPnTAP dzieli pulpit na kilka stref, w których możesz wyświetlać aplikacje czy wiadomości. Przydaje się również aplikacja News, wyświetlająca w czytelny sposób najważniejsze informacje ze świata i z Polski. Możesz wskazać kategorie wyświetlanych wiadomości (nauka/technika, gospodarka, sport, rozrywka) lub tworzyć własne. Na pulpicie umieszczono m.in. skróty do: zegarka, kalendarza, aplikacji do gromadzenia kontaktów, poczty elektronicznej oraz przeglądarki internetowej. Domyślnie skonfigurowane są trzy pulpity. Można je przełączać, przesuwając palec w poziomie. Interfejs użytkownika nie został spolszczony, brakuje również polskiego słownika.