Hewlett-Packard Photosmart 5510

Hewlett-Packard Photosmart 5510 jest urzadzeniem wielofunkcyjnym. Składa się z atramentowej drukarki (1200x4800 dpi) z rozdzielonymi atramentami, skanera (1200 dpi), można też kopiować (600 dpi). Z komputerem łączy się przez USB lub Wi-Fi, może drukować zdjęcia z kart pamięci wyjętych z cyfrówki, dodatkowo obsługuje ePrint.

Budowa

Hewlett-Packard Photosmart 5510 jest urządzeniem trzyfunkcyjnym, składa się z atramentowej drukarki, skanera, a połaczenie tych dwóch urządzeń pozwala dodatkowo na kopiowanie. Rozdzielczośc druku w czerni jest ograniczona do 600 dpi, podczas gdy w kolorze możliwe jest osiągnięcie do 1200x4800 dpi. Skaner, wykorzystujący technologię CIS, ma rozdzielczość do 1200 dpi, ale kopiować można tylko do 600 dpi. Z komputerem urządzenie łączy się przez USB, albo za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Urządzenie ma też czytnik kart pamięci aparatów cyfrowych, ale pozbawione jest portu PictBridge, który dotąd uchodził za obowiązkowe wyposażenie Photosmartów. Oprócz tego można skorzystać z usługi ePrint. Nie zapomniano o 6-o centymetrowym, kolorowym ekranie LCD, tym razem w wersji dotykowej. Urządzenie ma nowy, wyjątkowo mały, 15 stronicowy odbiornik wydruków i standardowy, 80 kartkowy podajnik.

Możliwości

Hewlett-Packard Photosmart 5510 jest co prawda drukarką fotograficzną, ale niezbyt zaawansowaną. Został wyposażony w system indywidualnych atramentów, w jego mniej zaawansowanej wersji, w której rozdzielczość jest ograniczona do 4800x1200 dpi, a więc połowę wartości dostępnej w droższych modelach. Głowica drukująca jest wbudowana, wymienia się tylko kałamarz w razie wyczerpania się danego atramentu. Dzięki temu eksploatacja jest tańsza.

Hewlett-Packard Photosmart 5510
Hewlett-Packard Photosmart 5510

Sterowniki obu części urządzenia są bardzo proste. Pozbawiony większości dodatkowego oprogramowania został instalacyjny CD-ROM. Nie ma nawet programu do rozpoznawania tekstu. Urządzenie jest całkowicie spolonizowane od sterownika aż do instrukcji obsługi.

Wydajność

Hewlett-Packard Photosmart 5510 może pochwalić się niezła jakością druku. Dotyczy to zarówno czarnego tekstu jak i grafiki prezentacyjnej. Jej bardziej skomplikowana wersja nie wypada już tak dobrze, daje się we znaki brak wystarczajacej rozdzielczości. Podobne zastrzeżenia można mieć do trudnych zdjęć, Mniej skomplikowane tematy drukują sie stosunkowo szybko, bardziej złożone, na przykład grafikę w 1200 dpi o wiele wolniej. Jedna strona w tej rozdzielczości drukuje się ponad cztery minuty, dwukrotnie wolniej od 10 stron z prostą grafiką.

Skaner jest słaby. Pracuje wolno nawet z niską rozdzielczością i poza niezłym odwzorowaniem kolorów cechuje się marną dynamiką. Do tej marnej jakości pasuje wyjątkowo skromny sterownik TWAIN, w którym jest tylko regulacja jasności i kontrastu. Oryginalnie w kombajnie są niewielkie i drogie w eksploatacji naboje z atramentem, ale można kupować większe, 364XL, i wtedy koszty druku w czerni spadną do 14, a w kolorze do 37 groszy za stronę.

Wyniki testów

Hewlett-Packard Photosmart 5510
Hewlett-Packard Photosmart 5510
Hewlett-Packard Photosmart 5510
Hewlett-Packard Photosmart 5510

Wnioski

Hewlett-Packard Photosmart 5510 jest urządzenim przeznaczonym do zastosowań domowych. Nieźle drukuje w czerni, gorzej fotografie. O klientów Hewlett-Packard Photosmart 5510 będzie konkurował z Canonem PIXMA MP495, Brotherem MFC-J265W i Epson Stylus SX235W.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: