Hewlett-Packard Photosmart 7510

Hewlett-Packard Photosmart 7510 ma pięcioatramentowy system druku CMYKk o rozdzielczości do 9600x2400 dpi i kropli jednopikolitrowej. Papier ładuje się do szuflady na 125 kartek, jest też kaseta na pocztówki. W ścieżce papieru jest zamontowany dupleks. Skaner ma rozdzielczość 1200 dpi i automatyczny podajnik dokumentów. Urządzenie łączy się z komputerem przez USB, a z lokalną siecią za pomocą Wi-Fi. Ma też czytnik kart pamięci i zamiast pulpitu i klawiatury - wielki, 11cm panel dotykowy.

Budowa

Hewlett-Packard Photosmart 7510 ma w nazwie foto, ale jest uniwersalny przynajmniej jeśli chodzi o moduł druku. Jest on dobrze przystosowany zarówno do pracy biurowej jak i do druku zdjęć. Mamy pięć atramentów w osobnych pojemnikach z dwoma czarnymi, jednym pigmentowym do tekstu i drugim rozpuszczalnikowym, który wspomaga paletę CMY w druku wyższej rozdzielczości. Pigment dysponuje rozdzielczością 1200x600 dpi i kroplą 14 pl, pozostała czwórka drukuje w 9600x2400 dpi za pomocą kropli jednopikolitrowej. Podajnik papieru ma formę szuflady na 125 kartek. Tuż nad nim jest zamontowana kaseta na 20 pocztówek pod fotografie. W ścieżce papieru jest zamontowany dupleks. W odbiorniku jest miejsce na 50 kartek. Skaner ma już wyraźnie specjalizację dokumentową, chociaż tę ocenę psuje brak w zestawie programu do rozpoznawania tekstu. Dysponuje niewielką rozdzielczością (1200dpi) i automatycznym podajnikiem dokumentów. Urządzenie łączy się z komputerem przez USB, a z lokalną siecią za pomocą Wi-Fi. Oprócz tego ma jeszcze gniazdo na karty pamięci, ale nie ma już portu PictBridge. Monitorowanie i sterowanie oraz retusze fotografii z tej karty przeprowadza się za pomocą wielkiego, dotykowego ekranu LCD o przekątnej 11 cm.

Możliwości

Jeszcze niedawno ogromne sterowniki z mnóstwem funkcji, charakterystyczne dla kombajnów HP zostały zastąpione przez bardzo proste ich alternatywy. Zbyt proste, na przykład w sterowniku drukarki brakuje pośredniej jakości między 600 a maksymalnym (9600x2400) dpi. Na instalacyjnym CD-ROM nie ma programu do rozpoznawania tekstu, ale jest kilka interesujących aplikacji rozszerzających możliwości urządzenia. Mamy ePrint, Google Cloud Printing oraz eFax, która zastępuje (za opłatą) faks prawdziwy.

Zobacz również:

  • Pojedynek drukarek: Epson EcoTank L3251 vs Canon Pixma G3470
Hewlett-Packard Photosmart 7510
Hewlett-Packard Photosmart 7510

Urządzenie jest całkowicie spolonizowane od sterownika, przez panel dotykowy aż do instrukcji obsługi. Hewlett-Packard Photosmart 7510 jest wyposażony w system indywidualnych atramentów, wymieniać trzeba tylko rzeczywiscie puste naboje. Dzięki temu eksploatacja może być tańsza.

Wydajność

Hewlett-Packard Photosmart 7510 w trybie najwyższym, 9600x2400, potrafi drukować bardzo dobrze, nawet lepiej od bardziej zaawansowanych systemów Canona, które nie pozwalają drukować w najlepszych trybach na niektórych rodzajów papieru. HP nie ma takich obiekcji. Ale zadrukowanie strony A4 trwa prawie sześć minut. W jakości fotograficznej, o jedno oczko niższej, druk jest czterokrotnie szybszy, ale kosztem widocznej utraty jakości. W łatwiejszych zadaniach jakość byą na dobrym poziomie, podobnie jak tempo. Siedem sekund trwa druk strony mono, dwa razy dłużej prostej grafiki kolorowej. Dupleks jest ślamazarny. O skanowaniu niewiele dobrego da się powiedzieć. Ta część jest wyraźnie gorsza od drukarki. Dodatkowo jego ocenę obniża brak programu do rozpoznawania tekstu. Producent dostarcza naboje dwóch wielkości. Do bardziej intensywnego drukowania nalezy wybrać wersję XL z serii 364. Wtedy koszt strony mono wyniesie 14, a kolorowej 37 groszy.

Wyniki testów

Hewlett-Packard Photosmart 7510
Hewlett-Packard Photosmart 7510
Hewlett-Packard Photosmart 7510
Hewlett-Packard Photosmart 7510

Wnioski

Hewlett-Packard Photosmart 7510 najlepiej sprawdzi się w miejscu, gdzie się dużo wymaga od funkcji drukowania. Skaner nadaje się tylko do dokumentów. Na pólkach sklepowych będzie konkurował z Canonem PIXMA MG5350, Epsonem Stylus Office BX535WD i Brotherem DCP-J725DW


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: