Hewlett-Packard Photosmart C4580

Zalety:

  • + bogate wyposażenie
  • + niskie koszty druku

Wady:

  • - słaby skaner
  • - przeciętna jakość druku

Trójkomorowe naboje w C4580 używają kropli jednego rozmiaru o pojemności czterech pikolitrów. Porównanie z C4280, wyposażonym w podobny układ, ale z dwoma objętościami kropli, 1,3 i 5,2 pikolitra zakończyło się remisem ze wskazaniem na starszy system.

C4580 jest jednym z nielicznych urządzeń wielofunkcyjnych z tegorocznej oferty wyposażonych w tradycyjny mechanizm drukujący. Składa się z dwóch koszy na naboje, jednego z czarnym atramentem pigmentowym, używanym do monochromatycznego tekstu i grafiki, oraz drugiego, trzykomorowego z magentą, cyjanem i żółtym. Czarny nabój można wymieć na drugi trzykomorowy, tym razem na takie tusze, które mogą mieszać się z drugą trójką. W ten sposób powstaje konfiguracja sześcioatramentowa, wyspecjalizowana do drukowania zdjęć, u nas podobno bardzo rzadko wykorzystywana. Naboje trójkomorowe używają jednego rozmiaru kropli o pojemności czterech pikolitrów.

Porównanie z C4280, wyposażonym w podobny układ nabojów z dwoma pojemnościami kropli, 1,3 i 5,2 pikolitra zakończyło się remisem ze wskazaniem na starszy system. Szybkość w czerni oczywiście była taka sama, w prostszych kolorach wygrywał nowszy, a w bardziej skomplikowanych – starszy. A jakość? Prawie idealna równowaga poza przepływami, delikatniej stopniowanymi przez C4580. To wszystko na dość przeciętnym poziomie. Skaner jest gorszy od drukarki, mało dynamiczny i ślamazarny. Praca z dokumentami jest szczytem jego możliwości.

Poza standardowym złączem USB urządzenie wyposażono w interfejs bezprzewodowy i gniazdo na karty pamięci. Brakuje PictBridge’a zwykle obecnego razem z czytnikiem kart. W urządzeniu można używać powiększonych nabojów z serii SL. Wtedy koszt druku maleje do atrakcyjnego poziomu 11 groszy za stronę mono i 30 w kolorze.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier