Hidden24

W skrócie:

Solidna sieć VPN przeznaczona dla osób, które muszą komunikować się anonimowo. Użytkownicy, którzy chcą odblokować usługi strumieniowe, takie jak amerykański Netflix, muszą poszukać czegoś innego.

Zalety:

  • szybkie, stabilne serwery

Wady:

  • brak killswitch
  • nie do wszystkiego

Szukasz sieci VPN (virtual private network), która zapewni Ci anonimowość, Hidden24 może Ci się spodobać. Dowiedz się, dlaczego!

Początki Hidden24 sięgają 2005 roku. Pomysł na stworzenie własnej sieci VPN powstał w grupie szwedzkich dziennikarzy w odpowiedzi na politykę krajowego rządu, która dopuszczała śledzenie użytkowników online. Jej działanie opiera się na prostej zasadzie - tworzony jest tunel VPN, który przekierowuje ruch sieciowy do "farmy serwerów" w Wielkiej Brytanii.

Hidden24 - jak to działa?

Hidden24 używa systemowych możliwości połączenia VPN, dzięki czemu można mieć go na każdym systemie i platformie (VPN Android, VPN Linux, VPN iPhone czy Mac), gdzie istnieje wbudowany klient VPN. Podczas instalowana aplikacji pokazuje się graficzny przewodnik, który prowadzi przez kolejne etapy procesu. Po instalacji na Windows 10 Hidden24 pojawia się na liście dostępnych sieci VPN. Wystarczy kliknąć na nazwę i wybrać opcję połączenia - gotowe. Konfiguracja VPN dostępna jest po wybraniu opcji zaawansowanych. Jest jednak pewien minus takiego rozwiązania - brak opcji killswitch, która zatrzymuje działanie używanych przez użytkownika aplikacji w momencie przerwania bezpiecznego połączenia.

Zobacz również:

  • The Good Doctor sezon 5 - premiera już dziś! Jak oglądać?
  • Ranking: najlepsze VPN 2021. Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?
  • Recenzja: Surfshark VPN
Hidden24

Hidden24 na liście sieci VPN w Windows 10

Na plus Hidden24 można policzyć szybkie, stabilne serwery. Żadne testowany przez nas serwer VPN nie sprawiał problemów, połączenie nie zwalniało, nie zdarzały się niespodziewane przerwania. Jednak jeśli masz ochotę użyć tego rozwiązania do dotarcie do zasobów Netflix, nie będzie to dobry wybór. Połączenie VPN jest zawsze kierowane przez serwery na terenie Wielkiej Brytanii (istnieją plany postawienia serwerów w USA), a z ruchem stamtąd zabezpieczenia Netflix doskonale sobie radzą - czyli skutecznie blokują dostęp do treści. Jeśli jednak znajdujesz się poza UK i chcesz mieć dostęp do brytyjskich serwisów, tutaj masz duże pole do popisu.

Hidden24 ma swoją kwaterę główną w Szwecji, czyli kraju znajdującym się w "Sojuszu Czternaściorga Oczu". Jednak twórcy tej sieci VPN zapewniają, że nie są gromadzone żadne logi aktywności użytkowników. Nie są także przechowywane dane takie jak numery kart kredytowych, z których dokonane zostały płatności za wybrany plan, itp. Hidden24 podkreśla, że inne firmy używają serwerów w różnych krajach, co daje co prawda użytkownikowi większy wybór, jednak nie wszystkie znajdują pod kompletną kontrolą dostawcy VPN. Hidden24 operuje z dziewięciu centrów danych na terenie Wielkiej Brytanii i jest w 100% kontrolowane przez dostawcę.

Hidden24

Hidden24 - jakie koszty?

Hidden24 nie jest usługą dostępną za darmo. Dla użytkowników przewidziano trzy plany, których ceny kształtują się w zależności od długości. Jeśli chce się korzystać z tego rozwiązania, zapłaci się za:

  • 1 miesiąc - 5,99 USD
  • 3 miesiące - 16,47 USD
  • 12 miesięcy - 59, 88 USD

Cena za rok używania jest podobna do innego rozwiązania - CyberGhost. Jednak przy żadnym z planów oferowanych przez Hidden24 nie jest przewidziany zwrot pieniędzy w momencie, gdy użytkownik postanowi zrezygnować z usługi. Związany z płatnościami minus to opcja zapłacenia wyłącznie przy użyciu karty kredytowej - nie zrobi się tego przez PayPal, BitCoin i w żaden inny sposób. Może być to irytujące dla osób, które naprawdę dbają o poufność swoich danych.