Hitachi 50HB5W62

Hitachi 50HB5W62 to solidne 50 cali w jakości Full HD. Jakie ma jeszcze zalety?

Zalety:

  • Duży ekran
  • Jakość obrazu Full HD
  • Funkcje Smart TV
  • HbbTV
  • Możliwość nagrywania na USB

Wady:

  • Wi-fi czasem się zawiesza

Telewizor Hitachi - obraz i dźwięk

Hitachi 50HB5W62 to telewizor LED z ekranem o przekątnej 50", na którym pokazuje obraz w rozdzielczości 1920x1080 pikseli, czyli Full HD. Jest to model wspierający HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) - standard telewizji hybrydowej łączący, w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy internet. Jedną z zalet HbbTV jest integracja multimedialnych treści z przekazem telewizyjnym co umożliwia przygotowanie interaktywnych aplikacji telewizyjnych dostarczających alternatywne treści w trakcie transmisji telewizji na żywo. Za dźwięk odpowiadają dwa głośniki o łącznej mocy wyjściowej 16 W. Korzystają z funkcji DTS w celu poprawy jego jakości.

Telewizor SmartTV

Telewizor Hitachi to model smartTV. Wbudowany moduł Wi-fi pozwala na wygodne połączenie bezprzewodowe z internetem, dzięki czemu zyskuje się dostęp do serwisów takich, jak YouTube i Facebook, można również korzystać z Miracast. Nie brak oczywiście przeglądarki stron www. Należy jednak zauważyć, że czasem zdarza się, że połączenie z siecią zostanie przerwane - co jest irytujące, zwłaszcza, gdy ogląda się klipy wideo z YT. W obudowie - oprócz trzech złącz HDMI - znalazł się także port USB. Umożliwia nie tylko odtwarzanie zapisanych na pamięciach zewnętrznych multimediów, ale również zapisywanie audycji. Jednak należy pamiętać, że nagrywanie przez złącze USB jest możliwe tylko w przypadku kanałów cyfrowych i może zostać ograniczone przez zabezpieczenie przed kopiowaniem transmisji (mogą wystąpić ograniczenia w zależności od kraju i kanału).

Podsumowując: telewizor Hitachi 50HB5W62 nie można określić inaczej, niż słowem "solidny". Przyda się do wielu zastosowań, jest wygodny w obsłudze oraz ma cieszący oko design, dzięki któremu będzie ozdobą każdego salonu. No i ma dobrą cenę - czego chcieć więcej?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: