Hitachi CP-RX80

Zalety:

  • Długa żywotność lampy
  • Niska cena
  • Wysoka jasność

Wady:

  • Ubogi zestaw gniazd
  • Przeciętna optyka

Projektor z uniwersalnej linii rzutników Hitachi. Urządzenie wyposażone w podstawowe funkcje bazuje na technologii LCD. Panele mają rozdzielczość XGA (1024x768 pikseli), a jasność projektora to dobre 2200 ANSI lumenów. Zaletą urządzenie jest niezła jakość obrazu i długowieczna lampa działając aż 6000 godzin.

Projektor z uniwersalnej linii rzutników Hitachi. Model ten kosztuje niewiele, lecz jest dobrze wykonany i ma kilka niewątpliwych zaleta. Bazuje na technologii LCD. Panele mają rozdzielczość XGA (1024x768 pikseli), a jasność projektora to dobre 2200 ANSI lumenów. Użytkowników przekonać do rzutnika Hitachi może niski koszt eksploatacji – 6000 godzin to prawie dwa razy dłuższa żywotność lampy niż przeciętna w tej klasie produktów. Podobnie długa jest trwałość filtra przeciwkurczowego, tak więc CP-RX80 może stać się ulubieńcem osób zarządzających zasobami sprzętowymi w firmach. W trybie pełnej jasności lampy żywotność lampy szacowana jest na 3000 godzin.

Panel gniazd jest bardzo ubogi, lecz znajdziemy tam wyjście VGA do podłączenia zewnętrznego wyświetlacza (np. ekranu ułatwiającego prezentację prelegentowi). Niestety nie ma ani jednego cyfrowego złącza wideo. Projektor pracuje z umiarkowaną głośnością, w trybie pełniej mocy lampy jest dość hałaśliwy. Długo się także wyłącza, co na tle coraz większej grupy projektorów natychmiastowo przechodzących w stań uśpienia nie stawia go w dobrym świetle. Zastosowana optyka pozwala na niewielkie manipulacje rozmiarami obrazu. Jej charakterystyka umożliwia prezentację dość dużego obrazu przy niewielkim odsunięciu projektora od ekranu. Niestety obiektyw nie jest najwyższej klasy co objawia się nierównomiernością ostrości na całej powierzchni ekranu. Nie da się uzyskać dobrej ostrości w centrum i narożnikach obrazu. Zawsze któryś z tych obszarów będzie nieco rozmyty.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier