Hitachi CPX4

Projektor Hitachi wykonano w technologii 3 paneli LCD o rozdzielczości 1024x768 pikseli. W niewielkiej, srebrnej obudowie o wadze 1,8 kg umieszczono lampę projekcyjną pozwalającą na uzyskanie jasności na poziomie 2000 ANSI lumenów. To dane producenta bo w rzeczywistości projektor jest o wiele jaśniejszy niż wiele projektorów w których deklarowana jasność jest wyższa. Urządzenie może też pracować w sieci WiFi, lecz w tym celu należy kupić dodatkowy moduł sieciowy umieszczany w slocie na karty SD.

Projektor Hitachi wykonano w technologii 3 paneli LCD o rozdzielczości 1024x768 pikseli. W niewielkiej, srebrnej obudowie o wadze 1,8 kg umieszczono lampę projekcyjną pozwalającą na uzyskanie jasności na poziomie 2000 ANSI lumenów. To dane producenta bo w rzeczywistości projektor jest o wiele jaśniejszy niż wiele projektorów w których deklarowana jasność jest wyższa. Urządzenie może też pracować w sieci WiFi, lecz w tym celu należy kupić dodatkowy moduł sieciowy umieszczany w slocie na karty SD. Byliśmy zaskoczeni wysoką jasnością urządzenia, którego osiągi w tym względzie odpowiadały urządzeniom o nominalnym poziomie jasności ok 2600 ANSI lumenów. Niestety niewielkie gabaryty obudowy i wysoka jasność sprawiają, że układ chłodzenia jest wyjątkowo hałaśliwy. Dopiero w trybie pracy ekonomicznej projektor pracuje z umiarkowaną głośnością, która nie przeszkadza podczas prezentacji.

Menu ustawień oferuje bogactwo opcji. Balans barw można bez trudu ustawić korzystając z odpowiednich funkcji regulacyjnych. O poprawny kształt wyświetlanego obrazu dba system automatycznej regulacji zniekształceń trapezowych w pionie. Choć producent zapewnia, że projektor szybko wyłącza się po zakończeniu pracy to w praktyce chłodzenie wnętrza obudowy trwa dłuższą chwilę. Niezła jest gwarancja na lampę projekcyjną wynosząca 6 miesięcy lub 2000 godzin. Moduł WiFi umieszczamy w slocie na kartę SD. To samo gniazdo pozwala na prowadzenie prezentacji bez użycia komputera. Na kartę pamięci wystarczy nagrań slajdy i odczytywać je bezpośrednio z nośnika umieszczonego w czytniku. Podobną możliwośc daje wbudowane w projektor gniazdo USB.

Komunikację WiFi konfigurujemy w mgnieniu oka. Oczywiście możliwa jest komunikacja z użyciem punktu dostępowego/routera lub też bezpośrednio z komputerem wyposażonym w kontroler sieci WiFi standardu "b" lub "g". Projektor może przesyłać dane zaszyfrowane protokołem WEP, WPA-PSK i WPA-PSK2. Opcja prezentacji WiFi nie oferuje zbyt wielu funkcji. Obraz do projektora można przesyłać co prawda z 4 komputerów jednocześnie (wtedy obszar projekcji dzielony jest na 4 równe pola) lecz na tym kończą się zaawansowane funkcje bezprzewodowe. Projektor można kontrolować za pośrednictwem sieci i przeglądarki internetowej. Opcja pracy w sieci dotyczy także połączenia kablowego (projektor ma wbudowane gniazdo Ethernet). Obraz przesyłany bezprzewodowo cechuje dobra jakość, niestety odtwarzanie filmów nie wchodzi w grę (duże opóźnienie).