Hitachi Deskstar E7K1000 HDE721010SLA330

Po dłuższej przerwie Hitachi wraca do gry – i to w jakim stylu! Nowy, ulepszony terabajtowiec z serii Deskstar E7K1000 doskonale wypadł w naszych testach wydajności.

Minął rok od testu modelu Deskstar 7K1000 HDS721010KLA330, pierwszego na rynku napędu o pojemności 1 TB, nadeszła więc najwyższa pora na odświeżenie urządzenia. Zmiany nie polegają jednak wyłącznie na dodaniu litery "E" do nazwy serii. Napęd wyposażony dotychczas w aż pięć talerzy, dziś, dzięki dalszemu zwiększaniu gęstości powierzchniowej, zadowala się już tylko trzema dyskami. W efekcie jest lżejszy, cichszy i bardziej wydajny; powinien też być bardziej niezawodny.

W naszych testach nowy Deskstar pokazał swą siłę, uzyskując doskonałe rezultaty. Jak doskonałe? Najlepsze wśród modeli 7200 obr./min. Pod względem wydajności terabajtowy Hitachi musiał ustąpić jedynie słynnemu WD VelociRaptorowi, który jest przecież z zupełnie innej bajki. Najbliższy zawodnik z tej samej kategorii, WD Caviar Black 1 TB, stoczył z Hitachi bardzo wyrównaną walkę, lecz poległ w konkurencji kopiowania danych między partycjami.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: