Hitachi WX4041WN - geometria obrazu wręcz perfekcyjna!

Hitachi to solidna przenośna konstrukcja. Projektor waży jedynie 3 kilogramy. Jego obudowa jest zwarta i wyeliminowano z niej wszystkie wystające elementy, które mogłyby ulec uszkodzeniu.

W skrócie:

Obraz komputerowy jest ostry i wyraźny, a jego geometria wręcz perfekcyjna. Bardzo dobra jest także równomierność rozświetlenia.

Zalety:

  • bardzo dobra geometria
  • ostry, wyraźny obraz
  • równomierność rozświetlenia
  • długa żywotność lampy

Wady:

  • pogorszenie jakości obrazu przy dużej jasności

Pierścienie sterujące pracują płynnie i precyzyjnie, a liczba gniazd jest więcej niż wystarczająca. Zminimalizowano jedynie przyciski sterujące, a tam gdzie można wprowadzono automatykę. Odpowiada ona na przykład za korekcję zniekształceń. Pozostałe funkcje przydatne podczas prezentacji umieszczono na pilocie. Brak w nim jednak przydatnego często wskaźnika. Oprócz tradycyjnych wejść wideo, projektor ma gniazdo LAN, obsługuje komunikację bezprzewodową i potrafi odtwarzać materiał z nośników USB.

Hitachi WX4041WN - geometria obrazu wręcz perfekcyjna!

Hitachi WX4041WN

Obraz komputerowy jest ostry i wyraźny, a jego geometria wręcz perfekcyjna. Czarny kolor jest ładny i głęboki. Nie wszystko jest jednak doskonałe. Po ustawieniu najwyższej jasności obraz przestaje być czytelny, zanikają kolory. W trybach niższej jasności jest tylko trochę lepiej. Używanie projektora do oglądania filmów mija się więc z celem. Bardzo dobra jest za to równomierność rozświetlenia – ponad 90 procent oraz trwałość źródła światła. W normalnym użytkowaniu lampę trzeba wymienić po 5 tysiącach godzin, w trybie oszczędnym powinna ona jednak przepracować aż 10 tysięcy godzin. Instytucje edukacyjne, które zdecydują się na zakup tego projektora mogą liczyć na przedłużoną, nawet pięcioletnią gwarancję.

Ocena końcowa: 5,6

Możliwości: 6,1

Testy : 5,0

Jakość: 5,5

Opłacalność: 4,3

www.hitachi.pl

3 999,00 zł


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: