Honda Miimo 3000

Honda Miimo 3000 to jeden z najnowocześniejszych robotów koszących przeznaczony do trawników o powierzchni do 4000 m2.

Robot koszący Miimo 3000 to model określany przez producenta jako najnowocześniejszy, najcichszy, najszybszy, najbardziej wydajny i najbardziej elastyczny dla trawników o urozmaiconym ukształtowaniu. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom swobodnie porusza się po nierównym terenie, a wodoszczelna konstrukcja sprawia, że robot może bezpiecznie kosić trawnik podczas deszczu oraz podlewania. Urządzenie zostało wyposażone w litowo-jonowy akumulator o pojemności 5400 Ah, a do tego może poruszać się z prędkością 0,55m/s. - dzięki temu jest w stanie skosić powierzchnię do 170 m2 w 1 godzinę. Podczas pracy robot jest wyjątkowo cichy - natężenie głośności wynosi jedynie 47 dB.

Za skuteczne i dokładne koszenie odpowiadają solidna tarcza tnąca oraz bezpieczne noże z ciągliwej stali sprężynowej, które są odporne na ewentualne przeszkody na drodze, jak np. grube gałęzie. Maksymalna szerokość cięcia wynosi 25 cm, natomiast wysokość można regulować od 2 do 6 cm. Poza tym posiada funkcję automatycznego dostosowywania prędkości kół do gęstości oraz wysokości trawy.

Oczywiście nie zabrakło także możliwości mobilnego sterowania robotem koszącym. Bezpłatną aplikację można pobrać na smartfona lub tablet i zarządzać pracą robota zdalnie z każdego miejsca. W przypadku ewentualnych usterek za pomocą aplikacji można bez problemu skontaktować się z serwisem i spróbować zdalnie naprawić zaistniały problem.

Zabezpieczenie przed nieuprawnionym użytkowaniem jest możliwe za pomocą PIN-u.

Robot koszący jest dostępny TUTAJ.