Honor 4X

Zalety:

  • wyświetlacz
  • wykonanie
  • wydajność akumulatora

Wady:

  • niewymienialny akumulator

Honor 4X to jeden z ładniejszych i jednocześnie największych (ekran o przekątnej 5,5-cali) smartfonów dual-SIM.

Ranking: smartfony dual-SIM. Top10 urządzeń

Jest sztywny i starannie wykonany, nie są widoczne na nim odciski palców czy mikroryski. Niestety, baterii nie da się wyjąć bez rozkręcania obudowy.

Honor 4X ma dwa pełnowymiarowe czytniki kart SIM, czytnik kart pamięci microSD, wbudowany modem LTE, 8 GB pamięci flash i aż 2 GB pamięci RAM. Dzięki ośmiordzeniowemu układowi HiSilicon Kirin 620 smartfon działa bardzo szybko i osiągnął dobre rezultaty w teście procesora (CPU Prime – 4442 pkt). Ekran ma wysoką jasność (511 cd/m2), szerokie kąty widzenia i precyzyjnie działający system pozycjonowania dotyku. Na pochwałę zasługuje też dobra jakość wyświetlanego obrazu, który doskonale nadaje się do przeglądania zdjęć czy oglądania filmów (temperatura barwowa – 7554 K).

Honor 4X umożliwia regulację temperatury barwowej za pomocą wygodnego w użyciu suwaka programowego (dodatkowe opcje w ustawieniach wyświetlacza). Ma również dodatkowe ustawienia odpowiedzialne za sposób działania smartfona na baterii (trzy tryby pracy: intensywne oszczędzanie, inteligentne, normalne). Na pochwałę zasługuje 13 MP aparat fotograficzny, który robi zdjęcia w rozdzielczości 4160 x 3120 pikseli, panoramiczne i HDR.