Huawei Ideos S7 Slim

Huawei Ideos S7 Slim to niewielki tablet z ekranem o przekątnej 7 cali. Testowany egzemplarz wyposażony został w starszą wersję systemu Android 2.2. Wyraźnie odstaje od topowych rozwiązań, bo ma gorszej jakości ekran, z drugiej jednak strony oferuje przystępną cenę i dobre wyposażenie jak chociażby wyjście HDMI czy modem 3G.

Pierwsze wrażenie

Huawei Ideos S7 Slim po wyjęciu z pudełka nie robi specjalnego wrażenia, nie jest cienki, jakość wykonania jak i użyte materiały są przeciętne no i ten niewielki ekran. Pozostaje jeszcze kwestia ocenienia obudowy a ta jest według mnie może nie tyle co brzydka a przeciętna, nijaka itd. . Subiektywnie mi się nie podoba, co istotne przyciski do włączania tabletu, regulacji głośności są zbyt płaskie, przez co trudniej się z nich korzysta.

Co znajdziemy w pudełku Huawei Ideos S7 Slim

Oczywiście tablet, zasilacz sieciowy, drugi zasilacz sieciowy.... Pozostaje pytanie po co nam aż dwa zasilacze? Jeden to standardowy zasilacz z okrągłą wtyczką do podłączenia do gniazda zasilającego w tablecie, drugi natomiast ma odpinany kabel USB, który oprócz standardowej wtyczki zasilającej ma też dwie małe wtyczki USB. Jedna z nich służy do połączenia Huawei Ideos S7 Slim z komputerem, druga jest według nas nieprzydatna, bo tablet nie ma odpowiedniego gniazda. Na pytanie dlaczego producent dodaje dwa zasilacze nie potrafimy niestety odpowiedzieć. Może po prostu ktoś dał przez przypadek dodatkowy? Prośba do osób, które kupiły Huawei Ideos S7 Slim o sprawdzenie czy i z ich tabletem były dwa zasilacze.

Małe, ale przydatne gniazda

Huawei Ideos S7 Slim zaskakuje dobrym wyposażeniem jeżeli chodzi o dodatkowe gniazda. Do dyspozycji mamy małe gniazdo USB, wyjście HDMI, czytnik kart pamięci microSDHC, gniazdo słuchawkowe i dodatkowo złącze do podłączenia stacji dokującej. Pod względem wyposażenia tablet ten wypada lepiej niż najnowsze propozycje Samsunga czy Appla. Brawo. Szczególnie że te gniazda przydadzą się codziennym użytkowaniu. Czytnik kart pamięci microSDHC pozwoli nam powiększyć dostępna pamięć o kolejne nawet 32 GB a dzięki HDMI, będziemy mogli podłączyć tablet do telewizora, wymagane jest tylko kupienie odpowiedniego kabla.

Huawei Ideos S7 Slim w akcji

Trochę to trwało zanim znalazłem przycisk do uruchamiania tabletu, ale w końcu się udało. No i oczywiście sprawdziłem jak szybko uruchamia się tablet. Robi to w 45 sekund co klasyfikuje go w środku stawki. Tuż po uruchomieniu pokazuje się główny ekran i Android 2.2. Czyli trochę zawiało powrotem z przeszłości. Nie oceniamy czy to dobrze czy źle, bo producenci z biegłem czasu aktualizują firmware, ale według nas tablet sporo traci bazując na starszym systemie.

Pomijając system to pierwsze co rzuca się w oczy to jakość generowanego obrazu. Po pierwsze siedem cali to trochę za mało aby móc wygodnie surfować po Internecie, no chyba że Huawei Ideos S7 Slim oferuje ekran o podobnych parametrach co Samsung Galaxy Tab. Niestety, Huawei Ideos S7 Slim przy porównaniu do Samsunga wypada blado. Kąty widzenia są marne, żeby nie powiedzieć tragiczne, rozdzielczość 800x480 pikseli jest zbyt mała abyśmy mogli na tym tablecie wygodnie przeglądać zdjęcia, strony internetowe. To taki przerośnięty smartfon. Jak ktoś już miał okazję pracować na tabletach z dobrej jakości ekranami jak (iPad 2 czy Samsung Galaxy Tab) to różnica jest kolosalna.

Podrasowany Android 2.2

Huawei Ideos S7 Slim oferuje dosyć fajne nakładki na Androida, które są intuicyjne w obsłudze. To jego niewątpliwa zaleta. Interfejs producenta oferuje 10 ekranów głównych, na których użytkownik może umieszczać ulubione, widgety, skróty do aplikacji itp. Podzielone są one na pięć zakładek tematycznych: Home, Sieć, Rozrywka, Komunikacja i Ulubione.

Do dyspozycji mamy też specjalną ikonkę znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu, która umożliwia szybkie wyłączenie uruchomionych aplikacji, ale też na uruchamianie lub wyłączanie najczęściej wykorzystywanych usług czy ustawień jak np. sieci WLAN, trybu "Samolotowego" (wyłączane są wszystkie bezprzewodowe interfejsy), Bluetooth, GPS, jasność ekranu, blokady funkcji automatycznego obracania itp. Poza tym jest kilka fajnych widgetów od producenta jak chociażby wyświetlający pogodę, czy ostatnio otrzymane maile z opcją szybkiej odpowiedzi.

Czas pracy na baterii

Huawei Ideos S7 Slim intensywnie wykorzystywany na baterii pracuje około 7-8 godzin. Dużo zależy oczywiście od tego mamy włączone bezprzewodowe interfejsy a szczególnie WLAN, który jest najbardziej prądożerny.

Wnioski

Huawei Ideos S7 Slim z jednej strony oferuje dobre wyposażenie zarówno programowe jak i sprzętowe a z drugiej przeciętny i nieduży ekran. Aby odpowiedzieć na pytanie czy warto go kupić, trzeba skorelować te wady i zalety z ceną a ta jak na tablety jest niezbyt wysoka, tyle że w tej cenie możemy znaleźć konstrukcje z większym ekranem jak np. HANNspree HANNSpad SN10T130R1, który według mnie jest lepszym wyborem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: